ZS w Budach Głogowskich

4

jaskinia-bielska[1].jpgWycieczka szkolna – Krynica Zdrój i Słowacja!

W dniach 6 -7 czerwca odbyła się wycieczka szkolna do Krynicy Zdroju oraz Słowacji, w której udział wzięli uczniowie z klas: 5a, 5b i 6. Uczestniczyło w niej także kilka osób z klas 4a oraz 8. Wyjazd miał na celu integrację zespołów klasowych, pobudzanie aktywności ruchowej i poznawczej, rozwijanie zainteresowań otaczającą rzeczywistością oraz zapoznanie młodzieży z walorami turystycznymi regionów. Po przyjeździe do Krynicy nasi wychowankowie rozpoczęli wycieczkowe atrakcje od wjazdu koleją gondolową na Jaworzynę Krynicką. Ze szczytu mogli podziwiać piękne krajobrazy Beskidu Sądeckiego. Następnie wraz z przewodnikiem przeszli ścieżką edukacyjno-przyrodniczą „Na stoku Jaworzyny”, która miała ich zapoznać się z najciekawszymi fragmentami krajobrazowo-przyrodniczymi tego miejsca.

Czytaj więcej: Wycieczka szkolna – Krynica Zdrój i Słowacja!

3.pngDnia 29 września wraz z uczniami klas 5, 6, 7, 8 i 3 gimnazjum wyruszyliśmy na wycieczkę do Lwowa (Ukraina). Zbiórka uczestników wycieczki była o godzinie 3:45, a 15 minut później wyruszyliśmy. Droga przebiegła pomyślnie, za wyjątkiem przejazdu przez granicę, na której staliśmy ok.6 godzin, ponieważ nasze pierwsze bramki nie było sprawne do przejazdu i pojechaliśmy na kolejne. Przez to droga nas trochę zniechęciła do dalszej wycieczki lecz byliśmy pozytywnie nastawieni. 

Czytaj więcej: WYCIECZKA DO LWOWA

IMG_1290.JPG         W dniach 28-30 maja odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół w Budach Głogowskich do Warszawy. Dydaktyczno - krajoznawczy cel wyjazdu został osiągnięty w stu procentach. Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedzanie największego miasta i stolicy Polski było prawdziwą przyjemnością.

         W pierwszym dniu dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność. Uczniowie poznali życie codzienne powstańców, umundurowanie, broń, fotografie autentycznych scen powstańczych, losy ludności cywilnej oraz dzieci. Dowiedzieli się w jaki sposób działała podziemna poczta polska i tajne drukarnie. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy poruszający się nimi w różne dzielnice Warszawy. Obejrzeli też przejmujący film pt. „Miasto ruin”- komputerową rekonstrukcję zrównanej z ziemią Warszawy. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Czytaj więcej: EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ - TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

Niezwykła lekcjikonka_na_strone.jpga historii uczniów Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej

         W dniu 27 lutego 2018 roku uczniowie klas VI, VII SP i II, III gimnazjalnej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Markowej. Z pozoru nic nie znacząca miejscowość na Podkarpacku, położona niedaleko Łańcuta kryje bardzo ciekawą historię, która rozegrała się w czasie II wojny światowej. Wtedy to, mieszkająca                  w Markowej rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów została rozstrzelana przez Niemców za pomoc i ukrywanie w swoim domu osób pochodzenia żydowskiego. Mord na Ulmach pozostał w pamięci mieszkańców.

Czytaj więcej: Wizyta w muzeum w Markowej

IMG 0084W dniach 17-19 maja 2017 r. byliśmy na trzydniowej wycieczce w urokliwym, pełnym atrakcji Wrocławiu. Nasza przygoda z tym pięknym miastem rozpoczęła się od zwiedzenia Hali Stulecia jednej z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia. Punktem kulminacyjnym tego dnia, było zderzenie się z pięknem ogrodów japońskich. Atmosfera jak i flora tego miejsca z pewnością urzekły każdego. Bardzo podobała nam się pergola i fontanna w parku obok iglicy. Wieczorem wróciliśmy, aby ponownie oglądać piękny pokaz fontann. Instalacja wodna jest zsynchronizowana

Czytaj więcej: Szkolna wycieczka do Wrocławia

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

BIP   zsbudy.biposwiata.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2021 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved