ZS w Budach Głogowskich

4

konkurs ziemia nasz domDnia 25. 04. 2017 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich odbyło się uroczyste wręczenie nagród z rozstrzygniętego Powiatowego Konkursu Plastycznego pt. „Ziemia – Nasz Dom”. Patronat honorowy nad konkursem oraz sponsorowanie nagród objęli Burmistrz Głogowa Małopolskiego i Nadleśnictwo Głogowie Młp.
Głównym celem tego konkursu było zwrócenie uwagi dzieci na piękno otaczającej nas przyrody, przybliżanie wiedzy na temat ochrony środowiska, ukazanie postaw proekologicznych oraz rozwijanie umiejętności artystycznych i kreatywności. Ważnym

Czytaj więcej: Powiatowy Konkurs Plastyczny „Ziemia - Nasz Dom”

symboleFinał Gminnego Konkursu Wiedzowego „Symbole narodowe” odbył się 12 maja 2017 r. w Zespole Szkół w Budach Głogowskich

…Do naszej szkoły tego dnia zjechali się z terenu całej gminy laureaci eliminacji szkolnych wraz ze swoimi nauczycielami. O godzinie 10.30, po przywitaniu naszych Gości, Uczniowie przystąpili do godzinnej pracy- testu wiedzowego, którego zakres wiadomości obejmował zagadnienia dotyczące polskich symboli narodowych. Finaliści musieli wykazać się znajomością tekstów, które niegdyś pełniły rolę hymnu

Czytaj więcej: Finał Gminnego Konkursu Wiedzowego „Symbole narodowe”

UWAGA!

REJONOWY KONKURS PLASTYCZNY 
„Mój ulubiony bohater utworów Marii Konopnickiej”
ROZSTRZYGNIĘTY!!!

21Na konkurs nadeszło 194 ciekawych i barwnych prac. Jury starało się bardzo wnikliwie i rzetelnie ocenić prace biorąc pod uwagę przede wszystkim zaangażowanie, pomysłowość, estetykę wykonania pracy i jej zgodność z tematyką. Spośród nadesłanych prac Jury nagrodziło łącznie 34 prace.
Wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy!
Wszystkich nagrodzonych uczniów wraz z opiekunami serdecznie zapraszamy na uroczyste wręczenie nagród, które nastąpi 01.06.2017 r. o godz. 10.30 w Zespole Szkół w Budach Głogowskich.

Wyniki konkursu:

Czytaj więcej: WYNIKI REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

REGIONALNY KONKURS PLASTYCZNY DLA SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

„Mój ulubiony bohater utworów Marii Konopnickiej”

Do pobrania: Regulamin konkursu

Zespół Szkół w Budach Głogowskich oraz Miejsko Gminna Biblioteka Publiczna w Głogowie Małopolskim zapraszają do upamiętnienia Roku Sienkiewiczowskiego poprzez udział w konkursie poświęconym twórczości wybitnego Polaka

Zapraszamy, przekornie- słowami Witolda Gombrowicza:

"Czytam Sienkiewicza. Dręcząca lektura. Mówimy: to dosyć kiepskie, i czytamy dalej. Powiadamy: ależ to taniocha – i nie możemy się oderwać. Wykrzykujemy: nieznośna opera! I czytamy w dalszym ciągu, urzeczeni. Potężny geniusz! – i nigdy chyba nie było tak pierwszorzędnego pisarza drugorzędnego. To Homer drugiej kategorii, to Dumas Ojciec pierwszej klasy. Trudno też w dziejach literatury o przykład podobnego oczarowania narodu, bardziej magicznego wpływu na wyobraźnię mas. […] Gdyby historia literatury przyjęła jako kryterium wpływ sztuki na ludzi, Sienkiewicz (ten demon, ta katastrofa naszego rozumu, ten szkodnik) powinien by zajmować w niej pięć razy więcej miejsca niż Mickiewicz. Któż czytał Mickiewicza z własnej i nieprzymuszonej woli, któż znał Słowackiego? […] Lecz Sienkiewicz to wino, którym rzeczywiście upajaliśmy się i tu serca nasze biły... i z kimkolwiek się rozmawiało, z lekarzem, z robotnikiem, z profesorem, z ziemianinem, z urzędnikiem, zawsze natrafiało się na Sienkiewicza, na Sienkiewicza jako na ostateczny, najbardziej intymny sekret polskiego smaku, polski 'sen o urodzie'."


         [Witold Gombrowicz, "Dziennik 1953–1956", Kraków 1986]

Czytaj więcej: Gminnym Konkursie Literacko- Plastycznym  Krzyżacy Henryka Sienkiewicza

Śladami Stasia i Nel - Gra planszowa na motywach powieści W pustyni i w puszczy

W roku 1890 czterdziestoczteroletni Henryk Sienkiewicz wstępuje w szranki pisarzy-egzotystów ruszając w podróż do Afryki i zapowiadając cykl korespondencji. Wiadomość o zamierzonej wyprawie myśliwskiej do Afryki południowej spotkała się z wielkim zainteresowaniem. Znakomity pisarz ruszał do kraju mało znanego, dla Polaków zwłaszcza trochę legendarnego. […] Tom "Listów z Afryki" obejmuje dwadzieścia trzy szkice. Tylko dwa powstały w czasie samej podróży, resztę spisał autor po powrocie. Są to więc raczej "wspomnienia" niż "listy" z Afryki. Sienkiewicz wyruszył z Neapolu 25 grudnia 1890 r. Zaopatrzony był w liczne listy polecające, między innymi od lorda Roberta Arthura Salisbury, wybitnego polityka angielskiego, kardynała Lavigerie, prymasa Afryki, i Arthura Silva White'a, szkockiego podróżnika i geografa. Trzonem wyprawy miała być miesięczna wycieczka myśliwska w głąb lądu. Punkt wyjścia nie był jeszcze ustalony. Zanzibar wchodził w grę jako jedna z ewentualności, dalszych planów w ogóle nie robił.

Zdzisław Najder, fragment wstępu do wyd. I, PIW Warszawa 1956 r.

Czytaj więcej: W podróż z Sienkiewiczem…

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved