ZS w Budach Głogowskich

4

W tym tygodniu udało nam się zmontować galerię zdjęć, które przedstawiają najpiękniejsze miejsca w Budach Głogowskich. Autorami fotografii są nasi kreatywni uczniowie ?? Wystawa jest stała, zapraszamy na parter do naszej szkoły. Izabela Pustelak-Madej

   1w

   Do wzruszającego spotkania doszło 19 grudnia w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Vigor” w Budach Głogowskich. Uczniowie klas I b i IV zaprezentowali Bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny. Głównym celem wizyty  było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych, kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.
   Uczniowie pięknie i z wielkim przejęciem zaprezentowali program artystyczny. Nagrodą dla młodych artystów były serdeczne uśmiechy i płynące łzy szczęścia dziadków. Oprócz miłych słów uznania dzieci otrzymały także „słodkie podziękowania” oraz zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Na zakończenie uczniowie obdarowali podopiecznych własnoręcznie wykonanymi kartkami Bożonarodzeniowymi.
   To była dla naszych uczniów prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka. Takie spotkania przynoszą korzyść dla obu stron. Oprócz integracji pokoleniowej, starsi ludzie i osoby z różnymi niepełnosprawnościami otrzymują dużą dawkę ciepła i radości a dzieci uczą się od nich szacunku i empatii. Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają tez terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje. To czas otwierania serca i oczu na drugiego człowieka.

Barabara Węglarz

>>>Galeria<<<

                                           
                                                                                                                                                                                                                

choinka  Wielkimi krokami zbliża się Boże Narodzenie. Widać to również w naszej szkole. Na górnym korytarzu, w rogu,  przyciąga wzrok pięknie ozdobiona choinka. Szczególną uwagę przykuwają własnoręcznie wykonane przez uczniów piękne ozdoby świąteczne: bombki, aniołki, choinki, bałwanki, mikołaje. Gałązki tegorocznej choinki przystrajają także śnieżnobiałe, papierowe gwiazdki, delikatne, lekkie, przypominające swym wyglądem  spadające z nieba, z   niezwykłą   gracją  i powabnością, płatki śniegu. Do ozdób użyto bibuły, kolorowy papier, orzechy, szyszki, pestki owoców, makaron, ziarna zbóż itp. Wspaniałe ozdoby były także wykonane na drutach czy szydełku.
     Przystrojona przez naszych uczniów choinka jest tak pomysłowo udekorowana, że nie ma osoby w szkole, która nie zatrzymałaby się na chwilę, żeby podziwiać jej wystrój.
Tak pięknie przystrojona choinka stworzyła nastrój świątecznej atmosfery, życzliwości i radości z przyjścia na świat Bożego Dzieciątka.

                                                                                                                                                                                                                                                        Barbara Węglarz

IMG 20191216 143913       W świetlicy szkolnej zorganizowany został konkurs na najpiękniejszą kartkę świąteczną, który miał na celu  pielęgnowanie i kultywowanie polskich tradycji bożonarodzeniowych oraz rozwijanie kreatywności, wyobraźni i inwencji twórczej naszych wychowanków. 

Uczniowie z klas I-III przygotowywali prace konkursowe w terminie od 2 do 6 grudnia w sali świetlicowej na specjalnie przygotowanych stanowiskach. Kartki wykonane poza szkołą nie były oceniane. Nasi uczniowie zastali więc nagrodzeni za samodzielną pracę i własną kreatywność. Dnia 9 grudnia wychowankowie świetlicy wybrali najpiękniejsze prace poprzez głosowanie. W ten sposób wyłoniono I, II, i III miejsce. Wyróżnienie przyznała Anna Bielenda-Lasota - organizator konkursu. 

Przedsięwzięcie cieszyło się dużym zainteresowaniem wychowanków świetlicy. Dzieci bardzo zaangażowały się w przygotowanie prac konkursowych. Stworzyły staranne, efektowne i pomysłowe kartki, spędzając kreatywnie i radośnie czas w świetlicy szkolnej. 

Wyniki konkursu prezentują się następująco:

I miejsce - Natalia Szopińska, Martyna Dworak, kl. III

II miejsce - Amelia Madej, kl. I a

III - miejsce Wojciech Faff, kl. I b

wyróżnienie - Zuzanna Krasoń, kl. II

nagrodzeni w konkursie

                                                                                                               Anna Bielenda-Lasota

 

SAVE 20191202 082748jpeg

29 listopada 2019 r. o godzinie 6.30 dzieci z klasy „0”, I b i III wraz z opiekunami p. Justyną Golema, p. Barbarą Saładiak, p. Iwoną Kaniewską, p. Beatą Pukło i  p. Łukaszem Bajkiem wybrały się do Bałtowskiego Parku Turystycznego. To mnóstwo atrakcji w jednym miejscu: Wioska Świętego Mikołaja, warsztaty zdobienia pierniczków z Elfami, Park Zimowa Kraina Lodu, Kraina Dinozaurów, Zwierzyniec i wiele innych niesamowitych miejsc…

Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko, a było naprawdę warto!

Czytaj więcej: Wycieczka do Bałtowa

    kartki  Boże Narodzenie to radosny czas, w którym wszyscy składają sobie życzenia świąteczne. Jednak nie wszystkim bliskim czy rodzinie możemy złożyć życzenia osobiście. Żyjemy w dobie nowoczesnych nowinek elektronicznych, które zdawałoby się, zmienią na dobre formę składania życzeń. Ale okazuje się, że ludzie wracają do sprawdzonych i eleganckich form składania życzeń. Nawet najfajniejszy sms, mms czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej kartki świątecznej. Najdroższe i najbardziej atrakcyjne kartki to te robione ręcznie, dlatego warto włożyć trochę pracy, aby sprawić radość sobie lub swoim bliskim.     

     19 i 20 listopada rodzice, nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół w Budach Głogowskich, przeprowadzili warsztaty kreatywnego tworzenia kartek bożonarodzeniowych. Podczas warsztatów uczestnicy sami decydowali, jak będą wyglądać ich kartki i z czego będą się składać. Pokazali, że trud włożony w samodzielne wykonanie kartki jest dodatkowym walorem dla obdarowanego i daje dużo satysfakcji wykonawcy. Uczniowie mogli zapoznać się z wieloma technikami plastycznymi oraz zainspirować do dalszej pracy w domu.
W dwudniowych międzypokoleniowych warsztatach uczestniczyło w sumie około 40 uczniów, powstało kilkadziesiąt pięknych kolorowych kartek świątecznych.         

    Warsztaty okazały się wspaniałym pomysłem na trening cierpliwości, a efektem naszej pracy były prawdziwie unikatowe dzieła sztuki. Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne na pewno sprawia dużą przyjemność ich adresatom oraz podniosą rangę życzeń.                                                           

Barbara Węglarz

>>>Galeria<<<

             MBUczeń klasy VI b -  Mateusz Bajek  wziął udział w VII Wojewódzkim Festiwalu Pieśni i Piosenki Religijnej pod hasłem: „Dobrze jest dziękować Panu i śpiewać Imieniu Twemu, o Najwyższy” i wyśpiewał I miejsce w kategorii solista klasy IV-VI.

Poziom przygotowania uczestników był jak zwykle bardzo wysoki. Do konkursu Mateusz  przygotowywał się pod bacznym okiem pani Barbary Węglarz.

            Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

mgr Czach Renata – dyrektor szkoły

mgr Bajek Marcin – wychowanie fizyczne
mgr Baran Alicja – język niemiecki, nauczyciel wspomagający
mgr Bielenda Lasota Anna – nauczyciel wspomagający
mgr Depa Barbara – przyroda, informatyka, technika
mgr Dulska-Jeż Agata – biologia, chemia
mgr Dziedzic Katarzyna – historia, wos
mgr Golema Justyna – edukacja przedszkolna, logopeda
mgr Iskra Anna – język angielski
mgr Kaniewska Iwona – edukacja wczesnoszkolna
mgr Kogut Krystyna – edukacja wczesnoszkolna
mgr Kogut Teresa – edukacja wczesnoszkolna,
Kotula Jakub – wychowanie fizyczne
mgr Kwolek Elżbieta – muzyka, plastyka
mgr Maciej Marczydło – matematyka, fizyka
mgr Beata Pukło – nauczyciel wspomagający
mgr Pustelak-Madej Izabela – nauczyciel wspomagający
mgr Rękosiewicz-Tokarz Monika – język angielski
mgr Rusin Anna – chemia, biologia, geografia
mgr Rusin Marta – pedagog szkolny
mgr Rzeźnik Katarzyna – język angielski
Rzucidło Katarzyna – edukacja przedszkolna, surdopedagog,
mgr Saładiak Barbara – edukacja wczesnoszkolna, tyflopedagog
mgr Samolewicz-Dyka Justyna – świetlica szkolna, logopeda
mgr Sarama Agnieszka – matematyka,
mgr Superson Anna – doradztwo zawodowe
mgr Wachek Małgorzata – język polski
mgr Węglarz Barbara – religia, wdż, biblioteka szkolna
mgr Wilk Agnieszka – język polski, biblioteka szkolna
mgr Wilk Regina – geografia
mgr Zimny Paweł – religia

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved