ZS w Budach Głogowskich

4

GrafikaDoZamieszczenia

       W odpowiedzi na zaistniałą sytuację, ale także na apel Ministra Edukacji Narodowej, a przy tym chcąc zachęcić dzieci do przebywania w domu i naukę, w ramach ogólnopolskiej akcji edukacyjnej #DzieciUcząRodziców Centrum Rozwoju Lokalnego przygotowało serię materiałów dydaktycznych do wspólnej domowej nauki rodziców i dzieci.  W każdą środę i każdy piątek na stronie internetowej www.crl.org.pl będą ukazywać się materiały do pobrania całkowicie za darmo. Zamieszczane lekcje będą obejmować tematykę zdrowego bezpieczeństwa, zdrowego trybu życia, promocji sportu, ekologii czy historii. Zakres tematyczny i liczba lekcji będzie zależna od rozwoju sytuacji i ewentualnej decyzji co do wydłużenia okresu zamknięcia przedszkoli i szkół podstawowych.

      Zapraszamy do pobrania pierwszego pakietu materiałów pn. "Jestem bezpiecznym uczeniem, jestem bezpiecznym przedszkolakiem". W paczce znajduje się prezentacja multimedialna oraz  4 zadania do wykonania.  By zachęcić wszystkich rodziców i dzieci do wspólnej nauki Centrum Rozwoju Lokalnego informuje, że 17 marca na profilu na Facebooku (facebook.com/centrum.rozwoju.lokalnego) pojawi się konkurs, w którym do wygrania są ciekawe nagrody. By wziąć udział w konkursie będzie trzeba w komentarzu zamieścić zdjęcie/zdjęcia z wykonanymi zadaniami. Szczegółowe informacje o konkursie już we wtorek 17 marca.

Materiały można pobrać pod adresem:

https://crl.org.pl/2020/03/12/dzieci-ucza-rodzicow-w-domu/

dzieciuczarodzicow

Ogólnopolska akcja edukacyjna #DzieciUcząRodziców, której adresatami są przedszkola i klasy 1-3 szkół podstawowych, to comiesięczne lekcje podejmujące tematykę bezpieczeństwa, ekologii, kultury i historii.
W ramach akcji każda zgłoszona placówka – także nasza - otrzyma materiały do przeprowadzenia lekcji, a także specjalne zadanie do wykonania przez najmłodszych. W trakcie trwania akcji przewidziano konkursy z wyjątkowymi nagrodami dla dzieci.

Celem akcji jest zwiększenie świadomości o otaczającym nas świecie, a także zachęcenie ich do rozmowy z rodzicami na tematy poruszane podczas lekcji. Każda lekcja będzie składać się z dwóch części: w pierwszej nauczyciele będą wprowadzać dzieci w tematykę zajęć, a w drugiej najmłodsi otrzymają zadanie do wykonania.

Akcja #DzieciUcząRodziców została objęta patronatem honorowym Ministra Edukacji Narodowej.

Do świata edukacji wyruszamy i do udziału w akcji #DzieciUcząRodziców zapraszamy!

Więcej informacji na: https://edu.crl.org.pl/# oraz https://www.youtube.com/watch?v=3UMLbjkEzAE.

Koordynator akcji #DzieciUcząRodziców w  ZS w Budach Głogowskich
mgr Justyna Golema

          Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Jest on atrakcyjną i bardzo lubianą przez dzieci formą rozrywki, dostarcza im wielu przeżyć, radości i zadowolenia.

Kolorowe stroje, bajeczny wystrój sali gimnastycznej i skoczna muzyka – w takiej atmosferze bawiły się przedszkolaki oraz dzieci z klas I – IV w środę   12 lutego podczas balu karnawałowego. Już od wejścia można było wyczuć niecodzienny nastrój. Jedne dzieci wchodziły do sal już w swoich kostiumach, inne dźwigały je zapakowane w torby i reklamówki. Opowiadaniom, dyskusjom i wzajemnemu podziwianiu nie było końca. Dzieci, przebrane w barwne i pomysłowe stroje, bawiły się świetnie, a skoczna i rytmiczna muzyka zachęcała je do tańców. Z wielką ochotą uczestniczyły  w zabawach i konkursach prowadzonych przez wodzirejkę. Na twarzach wszystkich malował się uśmiech, który nie znikał mimo chwilowego zmęczenia. Do domu dzieci wracały we wspaniałych humorach, niosąc ze sobą paczkę ze słodyczami przygotowaną przez Radę Rodziców.

Bal był okazją do zintegrowania dzieci i pozostawił wiele niesamowitych wrażeń.
Następny bal już za rok!!!

>>>Galeria<<<                                                                       Justyna Golema

20200210 113307

      10 lutego 2020 r. uczniowie klas 4-8 uczestniczyli w ciekawym spotkaniu z panem Tomaszem Halaburdą – znanym poliglotą z Rzeszowa. 27-letni pan Tomek biegle włada ośmioma językami: angielskim, niemieckim, portugalskim, hiszpańskim, włoskim, szwedzkim, rosyjskim i słowackim. Zainteresowanie językami pojawiło się u niego już w dzieciństwie w trakcie podróży po świecie, które odbywał z rodzicami. Imponowało mu, że tata lub przewodnik mogą swobodnie rozmawiać z tubylcami. Na poważnie nauką języków zajął się w liceum. Jego wielkim sukcesem było reprezentowanie Polski na Konferencjach Poliglotów zorganizowanych w Berlinie i w Nowym Jorku w 2015 roku. W Nowym Jorku nasz kraj reprezentowało tylko dwóch przedstawicieli, a trzeba dodać, że w wydarzeniu tym biorą udział poligloci z całego świata. Pan Tomek włada językami, które obowiązują jako urzędowe w 103 państwach. Ponadto zwiedził już 38 krajów!

     Młody poliglota uświadomił uczniom, że klucz do sukcesu tkwi w systematyczności i nie poddawaniu się porażkom. Po prostu trzeba zabrać się do nauki i uwierzyć w siebie! Jego wizyta miała na celu zachęcenie naszej młodzieży do nauki języków i pokazania ogromnych korzyści, które z niej płyną. To klucz do poznawania nowych ludzi i otaczającego nas świata.

     Spotkanie odbyło się w ramach realizowanej w szkole Innowacji Turystyczno-Językowej pt. „Ten, kto żyje, widzi dużo. Ten, kto podróżuje, widzi więcej”.

>>>Galeria<<<                                                                                       Katarzyna Dziedzic

76904496 414438282817601 3752239852494520320 n

       Nasza szkoła po raz kolejny wzięła udział w ogólnopolskiej kampanii „BohaterON” o tematyce historycznej mającej na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego.
Celem projektu było edukowanie  uczniów, bazując na historiach Powstańców. Działania przeprowadzane w ramach akcji mają wzmacniać poczucie tożsamości narodowej zwłaszcza wśród młodego pokolenia; krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.
Ważną część naszej kampanii stanowi edukacja młodzieży szkolnej. Pokazujemy, że historia nie musi być nudna – jej treści można przekazać w atrakcyjnej dla młodych ludzi formie.
W naszej szkole realizacja kampanii odbywała się poprzez przeprowadzenie zajęć edukacyjnych w oparciu o przygotowane w ramach kampanii scenariusze oraz wykonywanie na godzinach wychowawczych przez uczniów kartek z słowami uznania, podziękowania dla Powstańców Warszawskich.
Zajęcia w klasach najmłodszych prowadzone były przez wychowawców klas, natomiast w klasach starszych IV-VIII treści wprowadzające uczniów w tematykę Powstania Warszawskiego i losy Powstańców realizowane były w ramach języka polskiego przez panią Małgorzatę Wachek i panią  Agnieszkę Wilk.
Szkolnym koordynatorem akcji był pedagog szkolny.
Zaangażowanie uczniów i nauczycieli w akcję pokazuje jak wartościowa jest edukacja i budowanie świadomości pamięci o Powstaniu Warszawskim wśród młodego pokolenia.
Paczki z kartkami dla bohaterów walk o stolicę zostały dostarczone przez organizatora kampanii na przełomie grudnia i stycznia.
Korespondencja od uczniów z pewnością sprawiła Powstańcom wiele radości i wzruszeń!
Partnerem merytorycznym projektu BohaterON  jest Instytut Pamięci Narodowej.
Działania odbywają się pod patronatem Ministra Edukacji Narodowej.

Marta Rusin

BohaterOn

>>>Galeria<<<

 

20200110 090843 001

    W ramach ochrony środowiska, popularyzowania wiedzy na temat selektywnej zbiórki odpadów komunalnych oraz ponownego wykorzystania surowców wtórnych w listopadzie został przeprowadzony szkolny konkurs zbiórki makulatury pod hasłem „Zbieram makulaturę - chronię naturę”. W konkursie tym wzięło udział prawie 80% uczniów, również w zbiórkę włączyli się nauczyciele i mieszkańcy Bud Głogowskich. Zebraliśmy łącznie 4600 kg makulatury, a tym samym ocaliliśmy 78 drzew. Uczniowie, którzy przynieśli najwięcej makulatury w każdej klasie, zostali nagrodzeni nagrodami rzeczowymi, a klasa VIII, której wszyscy uczniowie brali udział w konkursie, otrzymała dofinansowanie do klasowej imprezy.

Oto nagrodzeni uczniowie:

I miejsce w szkole Adrian Piszcz klasa III
II miejsce w szkole Błażej Bajek klasa I b
III miejsce w szkole Stanisław Mularczyk klasa I a

Najlepsi z poszczególnych klas:

Karol Jastrzębski oddział przedszkolny:
Oliwia Drzał oddział przedszkolny:
Karina Piszcz oddział przedszkolny:

Natan Bielenda klasa I a
Mateusz Witalec klasa I a
Aneta Bieleń klasa I a
Zuzanna Szuberla klasa I a

Sebastian Lipiński klasa II

Kacper Krasoń klasa VI a

Natalia Dworak klasa VI b
Oliwia Żądło klasa VI b

Wiktor Przywara klasa VII

>>>Galeria<<<

Dziękuję wszystkim zaangażowanym w zbiórkę makulatury i zapraszam do udziału w kolejnych ekologicznych akcjach.

Barbara Depa

 

  IMG 20200206 142723

 

W tym tygodniu udało nam się zmontować galerię zdjęć, które przedstawiają najpiękniejsze miejsca w Budach Głogowskich. Autorami fotografii są nasi kreatywni uczniowie.
Wystawa jest stała, zapraszamy na parter do naszej szkoły.


Izabela Pustelak-Madej

Dyrektor Zespołu Szkół w Budach Głogowskich ogłasza zapisy dzieci do klasy I Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Budach Głogowskich. Zapisów można dokonywać do dnia 20 marca 2020 r. do godz. 15.30 w sekretariacie szkoły. Karty zapisu do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

Dyrektor Zespołu Szkół w Budach Głogowskich ogłasza zapisy dzieci z rocznika 2014 - do Oddziału Przedszkolnego oraz z rocznika 2015 do Punktu Przedszkolnego.

Zapisów można dokonywać w sekretariacie szkoły w terminach:

1) od dnia 25 lutego do dnia 03 marca 2020 r. - złożenie potwierdzenia o kontynuowaniu przez dziecko wychowania przedszkolnego w placówce w kolejnym roku szkolnym.

2) od dnia  3 marca 2020 r. do 20 marca 2020 r. do godz. 15.30 - zapisy nowych dzieci.

Wnioski do pobrania w sekretariacie lub na stronie internetowej szkoły.

         Kolejny raz tradycji stało się zadość i w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w niedzielę 12 stycznia o godzinie 11.30 zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły spotkali się, by wspólnie obejrzeć przedstawienie jasełkowe.

Strona J

        Jasełka Bożonarodzeniowe to historia wielkiej miłości. Są opowieścią o tym, jak Bóg przyszedł i zamieszkał pośród nas. Inauguracji tego spektaklu dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając zaproszonych gości, rodziców i wszystkich przyjaciół naszej szkoły.   Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, muzycznych, wokalnych. W pięknej scenografii, którą przygotowała pani Małgorzata Wachek i specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach, uczniowie po raz kolejny opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Reżyserem i scenarzystą spektaklu była Pani Barbara Węglarz. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm tych najmłodszych i najstarszych, co jest cennym doświadczeniem zwłaszcza dla dzieci. Tak jak w rodzinie każdy ma swoje miejsce  i jest ważny, tak i w naszej szkole każde dziecko niezależnie od wieku wnosi do szkolnej rodziny to, co ma najcenniejszego i pragnie się tym dzielić z innymi. Naszym Jasełkom towarzyszyła radość wyrażona tańcem, śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, Herod, Trzej Królowie, pasterze i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Praca z młodymi aktorami, inspirowanie ich i odkrywanie talentów scenicznych, nawet  u tych, którzy na początku sami w siebie nie wierzą, jest ciężką pracą, ale dającą wiele satysfakcji.

       Tegorocznym Jasełkom towarzyszyły działania dodatkowe min.:  aukcja wytworów rękodzieła artystycznego prowadzona przez Radę Rodziców, kiermasz ciast przygotowanych przez mamy naszych uczniów.  Wszystkie fundusze uzyskane podczas tego spotkania zasiliły budżet Rady Rodziców Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i w całości zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Za ogromne zaangażowanie dziękujemy serdecznie rodzicom, a w szczególności Pani Ewelinie Obacz, Pani Magdalenie Mokrzewskiej - Sarnie, Panu Tomaszowi Boskowi, Panu Krzysztofowi Pai oraz wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas, aby nasza impreza odniosła sukces.   

Barbara Węglarz

>>>Galeria<<<

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved