foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

IMG_1290.JPG         W dniach 28-30 maja odbyła się wycieczka uczniów Zespołu Szkół w Budach Głogowskich do Warszawy. Dydaktyczno - krajoznawczy cel wyjazdu został osiągnięty w stu procentach. Dzięki sprzyjającej pogodzie zwiedzanie największego miasta i stolicy Polski było prawdziwą przyjemnością.

         W pierwszym dniu dotarliśmy do Muzeum Powstania Warszawskiego. Zwiedzanie tego nowoczesnego, multimedialnego muzeum przybliżyło uczniom jedno z najtragiczniejszych wydarzeń w historii narodu polskiego, stanowiące do dziś przykład heroizmu, męstwa i walki o wolność. Uczniowie poznali życie codzienne powstańców, umundurowanie, broń, fotografie autentycznych scen powstańczych, losy ludności cywilnej oraz dzieci. Dowiedzieli się w jaki sposób działała podziemna poczta polska i tajne drukarnie. Dużym przeżyciem była możliwość przejścia kanałami i sprawdzenie, co mogli czuć powstańcy poruszający się nimi w różne dzielnice Warszawy. Obejrzeli też przejmujący film pt. „Miasto ruin”- komputerową rekonstrukcję zrównanej z ziemią Warszawy. Wizyta w muzeum pozostawiła niezatarte wrażenia i była dla uczniów prawdziwą żywą lekcją historii i patriotyzmu.

Czytaj więcej: EDUKACJA JEST PODRÓŻĄ - TRZYDNIOWA WYCIECZKA DO WARSZAWY

IMG_5266.jpg

W dniu 30.05.2018 r. nasza szkoła miała zaszczyt gościć Pana Szymona Wydrę z zespołem Carpe Diem. To niezwykłe spotkanie zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego oraz Samorząd Uczniowski w ramach cyklu corocznych spotkań pt. „Od pasji do sukcesu”. Spotkanie rozpoczęło się od oficjalnego powitania gości przez Panią Dyrektor oraz przedstawicieli uczniów. Panowie z zespołu również bardzo serdecznie przywitali wszystkich zgromadzonych i podziękowali za możliwość spotkania, przez co od pierwszych chwil dali się poznać jako bardzo sympatyczni i życzliwi ludzie z wielkim poczuciem humoru.

Czytaj więcej: WIZYTA SZYMONA WYDRY & CARPE DIEM

KLAUZULA INFORMACYJNA O PRZETWARZANIU DANYCH OSOBOWYCH

W związku z realizacją wymogów Rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych „RODO”), informujemy o zasadach przetwarzania Pani/Pana danych osobowych oraz o przysługujących Pani/Panu prawach z tym związanych.

Poniższe zasady stosuje się począwszy od 25 maja 2018 roku.

Czytaj więcej: Klauzula informacyjna o przetwarzaniu danych osobowych

WRĘCZENIE NAGRÓD DLA LAUREATÓW REJONOWEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „ILUSTRACJA DO WYBRANEGO WIERSZA MARII KONOPNICKIEJ O TEMATYCE PATRIOTYCZNEJ”

       Uroczystość wręczenia nagród dla laureatów Rejonowego Konkursu Plastycznego „Ilustracja do wybranego wiersza Marii Konopnickiej o tematyce patriotycznej” odbyła się 22 maja 2018 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich. Na uroczystość przybyła wyróżnieni uczniowie wraz z opiekunami.

       Celem konkursu oprócz rozbudzania inwencji twórczej uczniów oraz kreatywności była edukacja i kształtowanie postaw patriotycznych i obywatelskich. Adresatami konkursu byli uczniowie Szkół Podstawowych i klas Gimnazjalnych.

Czytaj więcej: WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

3maja.jpgDnia 30 kwietnia 2018 r. w naszej szkole odbył apel z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja. Uroczystość zorganizowały panie Katarzyna Dziedzic i Anna Bielenda-Lasota. Pani Renata Barć wykonała efektowną dekorację, zaś panie: Barbara Węglarz, Agnieszka Sarama oraz Katarzyna Rzeźnik pomogły ucharakteryzować uczniów. W przygotowanie akademii włączyli się również rodzice, którzy zaprojektowali wspaniałe kostiumy dla swoich pociech.  

Czytaj więcej: APEL Z OKAZJI ŚWIĘTA NARODOWEGO TRZECIEGO MAJA

IMG_1194.JPGZajęcia w ramach wolontariatu studenckiego „PROJEKTOR – WOLONTARIAT STUDENCKI”

            18 maja 2018 roku uczniowie klas VI i VII Zespołu Szkół w Budach Głogowskich brali udział w projekcie „Azymut Na Talent”, który został zorganizowany w ramach programu „Projektor - wolontariat studencki” w Centrum Wystawienniczo - Kongresowym Województwa Podkarpackiego „G2A Arena” 
w Jasionce.

Czytaj więcej: WOLONTARIAT STUDENCKI

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved