foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

Niezwykła lekcjikonka_na_strone.jpga historii uczniów Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w Muzeum Polaków Ratujących Żydów im. Rodziny Ulmów w Markowej

         W dniu 27 lutego 2018 roku uczniowie klas VI, VII SP i II, III gimnazjalnej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę do Markowej. Z pozoru nic nie znacząca miejscowość na Podkarpacku, położona niedaleko Łańcuta kryje bardzo ciekawą historię, która rozegrała się w czasie II wojny światowej. Wtedy to, mieszkająca                  w Markowej rodzina Wiktorii i Józefa Ulmów została rozstrzelana przez Niemców za pomoc i ukrywanie w swoim domu osób pochodzenia żydowskiego. Mord na Ulmach pozostał w pamięci mieszkańców.

Czytaj więcej: Wizyta w muzeum w Markowej

mFundacja mass logotyp ikona sowa rgb

W I semestrze roku szkolnego 2017/2018 uczniowie Zespołu Szkół w Budach Głogowskich realizowali projekt „Każdy może polubić matematykę” w ramach programu mPotęga dofinansowanego przez Fundację mBanku.

Projekt miał charakter nowatorski i skierowany był do uczniów z klas IV-VII SP. Opierał się na Teorii Inteligencji Wielorakich Howarda Gardnera i zakładał pokazanie uczniom i rodzicom, że nauka matematyki poprzez zabawę może być przyjemna i ciekawa.
Obejmował cykl zajęć pozalekcyjnych, podczas których uczniowie rozwijali i doskonalili swoje umiejętności w oparciu o gry, zabawy, ćwiczenia, różnego rodzaju łamigłówki umysłowe, ciekawostki matematyczne, konkursy i działania praktyczne.

Czytaj więcej: Podsumowanie projektu „Każdy może polubić matematykę”

DSC08935.JPGKOLEJNY SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W DIECEZJALNYM KONKURSIE PLASTYCZNYM

Dominika Król uczennica kl. IV b i Miłosz Król uczeń kl. II zostali uhonorowani dyplomami i nagrodami przewidzianymi dla laureatów Plastycznego Konkursu Biblijnego pod hasłem: „Duch, który umacnia miłość” organizowanego przez Dzieło Biblijne im. Jana Pawła II Diecezji Rzeszowskiej.

23 lutego 2018 r. w Millenium Hall miało miejsce uroczyste podsumowanie konkursu, na którym z rąk biskupa Ordynariusza Jana Wątroby laureaci otrzymali nagrody.

Czytaj więcej: SUKCES NASZYCH UCZNIÓW W KONKURSIE PLASTYCZNYM

DSC_0090.JPG

JASEŁKA  ŚRODOWISKOWE W ZESPOLE SZKÓŁ W BUDACH GŁOGOWSKICH ZE SCENĄ PATRIOTYCZNO – RELIGIJNĄ

         Zgodnie z doroczną tradycją uczniowie naszej szkoły przygotowali kierunkiem pani Barbary Węglarz środowiskowe Jasełka Bożonarodzeniowe.

28 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wypełniła się po brzegi. Uczniowie w obecności licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli 
i  mieszkańców wsi, przedstawili wzruszający, przepełniony zadumą wspaniały spektakl  i zafundowali widzom sporą dawkę emocji. Inauguracji tego wydarzenia dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich ks. Proboszcza – Pawła Zimnego, ks. Kanonika Antoniego Bukałę, ks. Piotra Potyrałę - dyrektora Centrum Caritas w Budach Głogowskich, ks. Stanisława Kowalskiego, Ojca Theotime Akpako Parfait ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów, panią Barbarę Madej - Radną Rady Miejskiej w Głogowie Młp., panią Marię Bosek- Radną Rady Miejskiej w Głogowie Młp., panią Edytę Bajek - kierownika Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich, Grono Pedagogiczne, emerytowanych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, mieszkańców Bud Głogowskich oraz aktorów tego wspaniałego spektaklu.

Czytaj więcej: JASEŁKA    

IMG_4261.JPGCzas związany z oczekiwaniem na święta Bożego Narodzenia stanowi jeden z najważniejszych momentów w roku, zwłaszcza dla wszystkich dzieci. To właśnie dla najmłodszych okres ten jest najbardziej radosny i przynosi spełnienie wielu marzeń. Dzieje się tak między innymi za pośrednictwem jednego ze świętych, którego wspominamy w dniu 6 grudnia, czyli Świętego Mikołaja.

Czytaj więcej: MIKOŁAJKI DLA HOSPICJUM – PODSUMOWANIE AKCJI

onWRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPODLEGŁA POLSKA – MOJA UKOCHANA OJCZYZNA”

            Bóg, Honor, Ojczyzna - te trzy wyjątkowe słowa przez lata były głęboko zakorzenione w świadomości Polaków. Dziś, gdy żyjemy w wolnym kraju, wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, ileż krwi i cierpienia trzeba było poświęcić, aby Polska stała się krajem suwerennym. Dlatego pragnąc złożyć hołd i oddać cześć tym, którzy oddali życie walce o wolność naszej Ojczyzny Zespół Szkół w Budach Głogowskich zorganizował Gminny Konkurs Plastyczny „Niepodległa Polska-Moja ukochana Ojczyzna”.   

Czytaj więcej: WRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

on.pnglogo_100lecie_Strona_2.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

„NIEPODLEGŁA POLSKA – MOJA UKOCHANA OJCZYZNA”

Konkurs rozstrzygnięty – dziękujemy za wszystkie prace! Dzięki  uczestnikom konkursu, w naszej szkole zrobiło się biało-czerwono, a konkursowe jury ze wzruszeniem mogło oglądać wspaniałe prace.

         Konkurs organizowany był w ramach obchodów setnej rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę.

          Każdy z uczestników miał przygotować plakat wykonany dowolną techniką. Można było eksperymentować różnymi technikami plastycznymi: rysunek, malarstwo, dopuszczalny był także kolaż z wykorzystaniem gotowych elementów takich jak np. zdjęcia, techniki mieszane.

Czytaj więcej: WYNIKI GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO

W20171129_091734.jpgycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie.

Dnia 29 listopada 2017 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy III A oraz przedszkolaki z ,,O” i Punktu Przedszkolnego. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, zapoznanie uczniów z procesem powstawania ozdób choinkowych, ich ręczną produkcją.

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.

Czytaj więcej: Wycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved