ZS w Budach Głogowskich

4

Jak wywierać wpływ na rzeczywistość wokół nas? Co robić, aby efektywnie rozwiązywać problemy lokalnej społeczności? Dlaczego miejsce zamieszkania powinno być powodem do dumy, o które warto dbać? Do kogo się zwrócić, aby szybko i sprawnie zażegnać problem nurtujący miejscową społeczność? Odpowiedzi na te i wiele innych pytań poznali uczniowie Gimnazjum im. Marii Konopnickiej w Budach Głogowskich, którzy wzięli udział w ogólnopolskim projekcie edukacyjnym „Mała ojczyzna – wspólna sprawa”.

 

Jest to wspólne przedsięwzięcie Fundacji BGK i Fundacji Rozwoju Wolontariatu, którego celem jest zwiększenie aktywności lokalnej młodzieży gimnazjalnej z miejscowości do 20 tys. mieszkańców oraz zwrócenie uwagi na potrzeby i problemy w tzw. małych ojczyznach. Zajęcia prowadziły Rzeszowscy studenci, studentki wolontariusze FundacjiRozwoju Wolontariatu. Głównym prowadzącym projekt w naszej szkole była studentka 4 roku prawa Arleta Blok. Podczas cyklu 3 warsztatów podnoszono poziom świadomości obywatelskiej młodzieży. Zwracano uwagę na wartość jednostki, budowanie relacji międzyludzkich oraz na pozytywne aspekty działań zespołowych.

Zwieńczeniem akcji była edukacyjna gra terenowa o tematyce obywatelskiej, która odbyła się  24 maja br. W Budach Głogowskich. Zabawa rozpoczęła się o godzinie 13.30 w okolicach szkoły i trwała trzy godziny. Gimnazjaliści zostali podzieleni na grupy, otrzymali teczki z poleceniami do wykonania i mapami. Zadania czekały na nich między innym w Leśniczówce, sklepie GS, na przystankach autobusowych, na terenie parafii i stadionie sportowym. Aby otrzymać punkty, uczestnicy gry musieli między innymi: posiadać wiadomości na temat konstytucji RP, napisać legendę o Annie Wazównie, wymienić rezerwaty przyrody w gminie Głogów Młp., wykazać się znajomością roty, wymienić instytucje, firmy działające na terenie Bud Głogowskich, rozwiązać kalambury słowne i matematyczne, grę labirynt.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved