foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

DSC_0090.JPG

JASEŁKA  ŚRODOWISKOWE W ZESPOLE SZKÓŁ W BUDACH GŁOGOWSKICH ZE SCENĄ PATRIOTYCZNO – RELIGIJNĄ

         Zgodnie z doroczną tradycją uczniowie naszej szkoły przygotowali kierunkiem pani Barbary Węglarz środowiskowe Jasełka Bożonarodzeniowe.

28 stycznia sala gimnastyczna Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wypełniła się po brzegi. Uczniowie w obecności licznie przybyłych gości, rodziców, nauczycieli 
i  mieszkańców wsi, przedstawili wzruszający, przepełniony zadumą wspaniały spektakl  i zafundowali widzom sporą dawkę emocji. Inauguracji tego wydarzenia dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając wszystkich zaproszonych gości, a wśród nich ks. Proboszcza – Pawła Zimnego, ks. Kanonika Antoniego Bukałę, ks. Piotra Potyrałę - dyrektora Centrum Caritas w Budach Głogowskich, ks. Stanisława Kowalskiego, Ojca Theotime Akpako Parfait ze Zgromadzenia Misjonarzy Kombonianów, panią Barbarę Madej - Radną Rady Miejskiej w Głogowie Młp., panią Marię Bosek- Radną Rady Miejskiej w Głogowie Młp., panią Edytę Bajek - kierownika Dziennego Domu „Senior – WIGOR” w Budach Głogowskich, Grono Pedagogiczne, emerytowanych nauczycieli, pracowników szkoły, rodziców, absolwentów, mieszkańców Bud Głogowskich oraz aktorów tego wspaniałego spektaklu.

         Każdego roku nadajemy  przedstawieniu jasełkowego inne „brzmienie” tzn. akcentujemy inne walory. Nasi aktorzy to uczniowie z klas I - VII szkoły podstawowej  i II - III gimnazjum, którzy wiele czasu poświęcili na próby i przygotowania do spektaklu. Udział w tym wydarzeniu był dla nich szansą rozwijania swoich talentów i zainteresowań, nawiązywania relacji z innymi ludźmi, ofiarowania innym siebie samych, swego czasu i radości. Za każdym razem jest to niesamowicie piękna przygoda. Praca z młodymi aktorami, inspirowanie ich i wyciąganie talentów scenicznych, nawet z tych, którzy na początku sami w siebie nie wierzą, jest ciężką pracą, ale dającą wiele satysfakcji.

Tegoroczne widowisko artystyczne składało się z ośmiu aktów. Ostatnia scena miał charakter religijno – patriotyczny, ekologiczny i misyjny. Na scenie zaroiło się od aniołów i pasterzy, nie zabrakło Heroda, diabłów, śmierci.  Dzieciątka, Maryi i Józefa tradycyjnie przybyli Trzej Królowie, różne zwierzęta, które przyszły pokłonić się Jezusowi i prosić o ochronę ich środowiska, dzieci różnych narodowości: Murzynek, Chinka, Japonka, Indianin, Eskimos, Polka. Pokłonić się Dzieciątku przyszła również Polska prosząc, aby wszyscy żyli w Polsce jak w jednej Rodzinie. Po pokłonie Trzech Mędrców, Jezusowi oddali hołd polscy królowie: Mieszko I, który dziękował za dar chrztu naszej Ojczyzny, Kazimierz Wielki, Władysław Jagiełło i Jan III Sobieski. Piękne stroje dla polskich władców przygotowała pani Justyna Samolewicz-Dyka, a o wspaniałą scenografię zadbały panie Małgorzata Wachek i Agnieszka Sarama. Całość przedstawienia przeplatana kolędami tworzyła niepowtarzalny klimat radości 
i refleksji.                                                                                 

         Świetny tekst, ciekawa choreografia, pełna emocji i bezbłędna gra naszych uczniów, którzy mieli do opanowania całkiem spore kwestie, sprawiły, że publiczność oglądała poszczególne akty jasełek z wielkim zainteresowaniem. Młodzi aktorzy dostarczyli widzom wielu pięknych i radosnych przeżyć, za co otrzymali od wszystkich obecnych na sali gromkie brawa.

Zdjęcia z tego wydarzenia dostępne pod adresem:

https://photos.app.goo.gl/zCHfgbqVp1b4ckCn2

                                                                                           Barbara Węglarz 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved