foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

onWRĘCZENIE NAGRÓD LAUREATOM GMINNEGO KONKURSU PLASTYCZNEGO „NIEPODLEGŁA POLSKA – MOJA UKOCHANA OJCZYZNA”

            Bóg, Honor, Ojczyzna - te trzy wyjątkowe słowa przez lata były głęboko zakorzenione w świadomości Polaków. Dziś, gdy żyjemy w wolnym kraju, wszyscy powinniśmy zdawać sobie sprawę z faktu, ileż krwi i cierpienia trzeba było poświęcić, aby Polska stała się krajem suwerennym. Dlatego pragnąc złożyć hołd i oddać cześć tym, którzy oddali życie walce o wolność naszej Ojczyzny Zespół Szkół w Budach Głogowskich zorganizował Gminny Konkurs Plastyczny „Niepodległa Polska-Moja ukochana Ojczyzna”.   

            Patronat Honorowy nad konkursem objął Burmistrz Głogowa Małopolskiego Pan Paweł Baj.      

            W poniedziałek 8 stycznia br. w sali ślubów w Urzędzie Gminy w Głogowie Młp. odbyło się uroczyste rozdanie nagród i wyróżnień uczniom biorącym udział w konkursie.

            Celem konkursu było propagowanie postaw patriotycznych, kształtowanie poczucia świadomości narodowej i szacunku wobec własnego państwa wśród uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych poprzez popularyzowanie oraz rozpowszechnianie wiedzy   o wydarzeniach oraz osobach związanych z odzyskaniem i utrwaleniem niepodległości przez Rzeczpospolitą Polską. Temat pracy, ujęty w ramy plastyczne, miał odnosić się do symboli polskości, miejsc i wydarzeń ważnych w historii naszego kraju, postaci, które wniosły wybitny wkład do naszego narodowego dziedzictwa, miejsc o znaczeniu historycznym występujących na terenie naszej gminy. Mógł również dotyczyć samodzielnej interpretacji rozumienia patriotyzmu, jego przejawów, postaw.

           W konkursie nagrodzone zostały 22 prace, które można podziwiać na wystawie pokonkursowej w Urzędzie Gminy. Spośród nagrodzonych prac komisja wybrała 13, które zostały umieszczone w gminnym kalendarzu przygotowanym na rok 2018.Poziom wiedzy uczestników był bardzo wysoki. Powstały przepiękne prace, wykonane różnymi technikami, pełne symboli narodowych, a najchętniej przedstawianą postacią był oczywiście marszałek Józef Piłsudski. Konkurs znakomicie wpisuje się w ogół inicjatyw przygotowujących dzieci i młodzież do obchodów 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości przez Polskę. Organizatorzy dziękują uczniom za wykonanie pięknych prac. Słowa podziękowania kierują również do wychowawców i nauczycieli, którzy zachęcili swoich uczniów do udziału w konkursie.

NAGRODZONE PRACE

Kategoria szkoła podstawowa - klasy I-III:
I miejsce – Filip Król - ZS w Budach Głogowskich
II miejsce – Izabela Gancarz - ZS w Budach Głogowskich
III miejsce – Maja Kowalska - ZS w Budach Głogowskich

Kategoria szkoła podstawowa - klasy IV-V:
I miejsce – Kaja Twardowska  ZS w Budach Głogowskich
II miejsce – Karolina Światek - ZS w Budach Głogowskich
III miejsce – Fabian Gancarz - ZS w Budach Głogowskich
III miejsce - Hanna Mazur - ZS w Wysokiej Głogowskiej

Wyróżnienia:
Kacper Bielenda - ZS w Budach Głogowskich
Malwina Wąsik -  ZS w Budach Głogowskich
Mateusz Dziubek - ZS w Budach Głogowskich
Justyna Mędrak -  ZS w Budach Głogowskich

Kategoria szkoła podstawowa - klasy VI-VII:
I miejsce – Zuzanna Król - ZS w Budach Głogowskich
II miejsce – Wiktoria Tondera - ZS w Budach Głogowskich
II miejsce –  Zofia Majka -  ZS w Przewrotnem
III miejsce – Filip Kowalski - ZS w Budach Głogowskich
III miejsca  –  Anna Krzak - ZS w Pogwizdowie Nowym

Wyróżnienia:
Klaudia Pokrywa - SP w Rudnej Małej
Dawid Grzywacz - ZS w Budach Głogowskich

Kategoria szkoła gimnazjalna - klasy II-III:
I miejsce – Michał Dąbrowski - SP w Głogowie Młp.
II miejsce – Mateusz Słapiński - SP w Głogowie Młp.
III miejsce – Kacper Przywara - ZS w Budach Głogowskich
III miejsce - Bartosz Kraus -  ZS w Wysokiej Głogowskiej

Nagroda Burmistrza:
Michał Dąbrowski - SP w Głogowie Młp.
Kacper Bielenda - ZS w Budach Głog.

Zapraszamy do fotorelacji z tego wydarzenia pod adresem:

https://photos.app.goo.gl/mdQYyYvXhsvJFIlu2

                                                                                           Barbara Węglarz

                       

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved