foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

W20171129_091734.jpgycieczka do Fabryki Bombek w Nowej Dębie.

Dnia 29 listopada 2017 roku została zorganizowana wycieczka do Fabryki Ozdób Choinkowych w Nowej Dębie. Uczestnikami wycieczki byli uczniowie klasy III A oraz przedszkolaki z ,,O” i Punktu Przedszkolnego. Wycieczka miała na celu zwiedzanie fabryki, zapoznanie uczniów z procesem powstawania ozdób choinkowych, ich ręczną produkcją.

Zwiedzanie obejmowało cały proces wytwórczy, od szklanej rurki do gotowego produktu, jaki możemy spotkać na sklepowych półkach. Przechodząc przez kolejne działy fabryki poznaliśmy tajniki oraz etapy powstawania bombek.

Jednym z etapów zwiedzania była sala, w której pracownik fabryki nad palnikiem ogniowym rozgrzewał szkło, następnie ustami wydmuchiwał bańki. Kolejny etap to ich srebrzenie. Do każdej bombki wstrzykuje się mieszankę azotanu srebra, amoniaku i kwasu, potrząsa się, dzięki czemu bańki uzyskują piękny, srebrzysty połysk. Taki wytwór trafia do farbiarni, gdzie nadaje  się im przeróżne kolory poprzez zanurzenie w wybranej farbie. Następnie bombki wędrują do suszarni. Ostatnim etapem była pracownia zdobienia bombek. Panie z niezwykłą precyzją ,,wyczarowywały” przeróżne wzory przy użyciu cieniutkich pędzelków. Bombki ozdabiały barwnym brokatem, koralikami, cekinami i innymi ozdobami tworzącymi ze szklanych kulek prawdziwe dzieła sztuki. Uczniowie przekonali się, że praca przy produkcji bombek wymaga nie tylko talentu, ale też ogromnej cierpliwości.

Atrakcyjnym punktem wycieczki były warsztaty plastyczne, podczas których dzieci ozdabiały bombki według własnego pomysłu. Nie mniej interesujące były zakupy. Z bogatej oferty ozdób każdy z uczniów mógł wybrać coś dla siebie i bliskich.

Na pamiątkę pobytu w fabryce każdy uczestnik wycieczki otrzymał bombkę własnoręcznie wykonaną podczas warsztatów oraz bombkę ze swoim imieniem.

Wycieczka dostarczyła wszystkim niezapomnianych wrażeń i wprowadziła w atmosferę zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia: https://photos.app.goo.gl/XmWxNpmiJjuZxDbR2 

Kogut Krystyna

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved