foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

IMG_20171214_114932369_HDR.jpg14 grudnia 2017 r. biblioteka w Zespole Szkół w Budach Głogowskich gościła w swoich progach Pana Wojciecha Ulmana.

         Nasz gość opowiedział zgromadzonym uczniom o swojej wielkiej pasji pisania i fotografowania. W niezwykle ciekawy sposób zaprezentował zbiór wierszy „Małe piękne światy”, połączony z przepięknymi fotografiami owadów, zwierząt i zjawisk przyrody. Dzieci podziwiały zdjęcia makro (zrobione w dużym powiększeniu) wykonane przez naszego gościa przedstawiające m.in. motyla, ważkę, biedronkę, pasikonika, kropelki wody. Prezentacja poszczególnych fotografii została „ozdobiona” pełnymi humoru wierszykami w wykonaniu autora oraz informacjami i ciekawostkami przyrodniczymi.

         W swoich utworach dla dzieci, tj. „Dziadek Franek”, „Smok rzeszowski” czy „Stara lokomotywa” – autor łączy zasłyszane niegdyś legendy i anegdoty z terenu Rzeszowa, a zwłaszcza Staromieścia ze swoimi własnymi pomysłami. 

A wyobraźni i poczucia humoru na pewno mu nie brakuje.

         Wizyta pisarza spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów, którzy wspaniale rozpoznawali okazy ze świata przyrody zatrzymane na fotografii i wykazali się dużą wiedzą. Dla naszej biblioteki odwiedziny te były doskonalą okazją do wzbogacenia księgozbioru o nowe pozycje książkowe. Najbardziej aktywni uczniowie otrzymali książeczki z dedykacją od autora.

                                                                                          Barbara WęglarzIMG_20171214_114942507_HDR.jpg

IMG_20171214_115013956_HDR.jpg

 

 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved