foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

mFundacja mass logotyp ikona sowa rgb

 

WARSZTATY ORIGAMI

2 grudnia br. w naszej szkole odbyły się warsztaty orgiami dla uczniów i rodziców w ramach projektu „Każdy może polubić matematykę”.
W czasie zajęć uczestnicy mogli nauczyć się prastarej, ale niezwykle interesującej sztuki składania papieru. Jedną z odmian tej sztuki jest orgiami modułowe, które polega na składaniu od kilku do czasem nawet kilkuset jednakowych elementów (zwanych modułami) w różne kształty.

Z tym rodzajem orgiami zapoznali się uczestnicy sobotnich warsztatów. Pod czujnym okiem prowadzącej - pani Agnieszki Woźny, samodzielnie wykonywali sześciany krawędziowe, zbudowane z 12 modułów, które łączyli tworząc piękne pierścienie. Na początku sztuka ta wydawała się trudna, jednak po zapoznaniu się z jej głównymi zasadami i kilkoma bardziej lub mniej udanymi próbami, każdy uczestnik doskonale poradził sobie ze składaniem matematycznych brył.

Zajęcia nie tylko przybliżyły dzieciom tajniki sztuki składania papieru oraz nauki, jaką jest geometria, ale także zachęciły do samodzielnego logicznego myślenia i koncentracji. Warsztaty  mobilizowały uczestników do rozwijania sprawności manualnych i twórczych, oraz ćwiczenia wyobraźni przestrzennej, były również atrakcyjną formą spędzania wolego czasu.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved