ZS w Budach Głogowskich

4

IMG_20171130_131148_1.jpgW dniach 29-30 listopada 2017 roku w naszej szkole odbyły się Warsztaty Rękodzieła Świątecznego zorganizowane przez panie: Justynę Samolewicz-Dykę, Annę Bielendę-Lasotę oraz Renatę Barć. W zamierzeniu pomysłodawczyń przedsięwzięcie to miało na celu nie tylko popularyzację pięknej tradycji wykonywania ozdób bożonarodzeniowych, ale też rozwijanie talentów plastycznych naszych wychowanków oraz integrację społeczności szkolnej. W zajęciach brali udział uczniowie począwszy od oddziału przedszkolnego aż po gimnazjum. Panowała wesoła, świąteczna atmosfera, a dzieci z młodszych klas mogły liczyć na pomoc starszych rówieśników. 

W środę uczestnicy warsztatów nauczyli się przygotowywać masę porcelanową,
z której później wyczarowali wspaniałe ozdoby choinkowe, co dostarczyło im mnóstwo radości. W czwartek natomiast własnoręcznie wykonali kartki świąteczne, wykazując się przy tym niezwykłą kreatywnością. Drugiego dnia zajęć chętni uczniowie mogli zapoznać się również z techniką IRIS FOLDING, która pochodzi z Holandii i polega na tworzeniu obrazków z wyciętych w kartonie szablonów, na które według szczegółowego schematu nakleja się paski papieru w taki sposób, aby środek wzoru tworzył kształt przypominający przysłonę fotograficzną. Naszym wychowankom technika ta przypadła do gustu, a kartki w niej wykonane prezentują się wspaniale.

Na zakończenie warsztatów każdy z uczestników otrzymał zrobione przez siebie ozdoby choinkowe. Kartki świąteczne przekazane zostaną natomiast na cele charytatywne, co świadczy o wielkoduszności uczniów naszej szkoły, którzy w tym pięknym czasie nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia swoją radością postanowili podzielić się  z innymi.

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji:   

https://photos.app.goo.gl/2leKBmZH1lQvP3dk2            

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved