foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

WIZYTA W CETRUM NAUKI I ZABAWY „EUGENIUSZ” 

ORAZ W WOJEWÓDZKIEJ I MIEJSKIEJ BIBLIOTECE W RZESZOWIE

27 listopada 2017 roku uczniowie kl. VI i VII w ramach realizacji projektu „Każdy może polubić matematykę” odwiedzili mobilne Centrum Zabawy i Nauki EUGENIUSZ. EUGENIUSZ to wystawa edukacyjna, której celem jest nauczanie przez zabawę, eksperymentowanie, odkrywanie i doświadczanie. Wystawa podzielona została na tematyczne strefy takie jak Świat Iluzji, Strefa Fizyki, Oddech Kosmosu, Ciało Człowieka czy Eko-Dom. Uczniowie mogli zobaczyć m.in. wielką kołyskę Newtona, zobaczyć siebie w kalejdoskopie, doświadczyć wielu iluzji optycznych czy wyprodukować prąd na rowerze-elektrowni.

Interesującą strefą była interaktywna wystawa „Oddech Kosmosu”, gdzie dzieci mogły usłyszeć, jak brzmią planety w Kosmie. Dużym zainteresowaniem cieszyła się także wystawa Eko-Dom, imitująca prawdziwą kuchnię, łazienkę, salon i biuro, w której zwiedzający mogli sprawdzić, czy mieszkają w zgodzie z naturą i zagrać w wielkoformatową grę planszową
o ekologii.  Uczniowie mogli rozwijać także swoją wyobraźnię poprzez układanie matematycznych tangramów, malowanie kolorowym piaskiem w Ciemnym Pokoju, zabawę w poszukiwaczy magnetycznych skarbów. Angażującą zabawą dla dzieci był też
wielkoformatowy kulodrom, w którym mogli ułożyć różne tory dla kulek.
Udział w wystawie był fantastycznym rodzajem rozrywki i nauki dla naszych uczniów.    

Następnie uczniowie udali się do  Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej
w Rzeszowie na zajęcia biblioteczne dotyczące poznania nowego systemu RFID oferującego m. in.: elektroniczne karty czytelnika, etykiety RFID wklejane w książkach i na płytach CD/DVD, bramki kontrolne itp. Każdy uczeń ponownie mógł sprawdzić swoje umiejętności  w samodzielnym wypożyczaniu i zwracaniu książek (za pomocą self checka -samoobsługowego stanowiska wypożyczeń i mechanicznej wyrzutni książek - trezor). Uczniowie zapoznali się z profilem zbiorów bibliotecznych, który tworzą nie tylko książki, ale także filmy, audiobooki, kartografia oraz e-booki.
Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał miły upominek.
Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

https://photos.app.goo.gl/05przC5cIaLm2BVB3

                                                                                                     

Agnieszka Sarama

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved