foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

DSCN0166.JPGSzkolny Koncert Pieśni Patriotycznych

w Zespole Szkół w Budach Głogowskich

Święto Odzyskania Niepodległości przez Polskę to dla naszego narodu, czas radości i dumy. By uczcić 99 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole 10 listopada miał miejsce Koncert Pieśni Patriotycznych pt. „OCALIĆ OD ZAPOMNIENIA PIEŚNI PATRIOTYCZNE”.

Pieśni patriotyczne zajmują szczególne miejsce w historii naszego narodu. Od wieków towarzyszyły żołnierzom i wszystkim Polakom w decydujących momentach dziejowych. Uczyły miłości do Ojczyzny, zagrzewały do boju, budziły optymizm i nadzieję, rozgrzewając serca Polaków w kraju i za granicą. Zawsze były obecne na kartach historii jako symbol siły narodu i głębokiej wiary w odrodzenie. W czasie pokoju przypominały zaś o bohaterskich czynach rodaków. W słowach i nutach pieśni patriotycznych zaklęta jest opowieść o Ojczyźnie. Polacy, od kiedy historia pamięta, śpiewali, gdy byli szczęśliwi, śpiewali, gdy było im źle. Polska pieśń patriotyczna zawsze dodawała siły, otuchy i nadziei. W dniu 10 listopada 2017 roku w naszej szkole śpiewaliśmy o Polsce i dla Polski. Szkolny Koncert rozpoczął się od wprowadzenia sztandaru szkoły i odśpiewania hymnu państwowego. Następnie uczniowie każdej klasy prezentowali pod kierunkiem nauczyciela wychowawcy jedną pieśń patriotyczną. Wybór pieśni dokonała się w drodze losowania miesiąc wcześniej, a wokalne dopracowanie utworów pod względem intonacyjnym czy rytmicznym miało miejsce na zajęciach
z wychowawcą. Śpiewając, opowiadaliśmy o ważnych wydarzeniach w dziejach naszej Ojczyzny. Każda z wykonywanych pieśni poprzedzona była komentarzem, który był krótkim opisem dziejów Polski. Poprzez te pieśni pragnęliśmy przywołać w naszej pamięci bohaterów narodowych - tych znanych z imienia i nazwiska, a także tych, których imion nie znamy.

Pomysłodawcą zorganizowanego po raz drugi Koncertu Pieśni Patriotycznych są panie: Barbara Węglarz i Barbara Saładiak. Piękną scenografię przygotowały na tegoroczny koncert panie: Anna Bielenda-Lasota i Katarzyna Dziedzic.

Nasz wspaniały  Koncert przyczynił się do popularyzacji najbardziej wartościowych muzycznie i literacko utworów, zachęcał do śpiewania
o tym, co tak naprawdę dla nas, Polaków, najważniejsze. Ta inicjatywa to niezwykle udana próba nadania żywego znaczenia słowom, takim jak patriotyzm, ojczyzna, które młodzi ludzie z ogromnym zapałem
i zaangażowaniem pięknie wyśpiewali.

Naszemu spotkaniu towarzyszyła niezwykła atmosfera. Wyśpiewywane z ogromnym zaangażowaniem teksty pieśni wywołały
w wielu sercach nostalgię. Nasi uczniowie udowodnili, że w ich jakże młodych duszach już mocno tkwi nutka patriotyzmu. Dołożymy wszelkich starań, by z każdym rokiem coraz silniej ona brzmiała… Koncert, który miał miejsce w naszej szkole, to nie tylko świetna lekcja śpiewu i historii, dostarczająca wszystkim obecnym wiele wzruszeń, ale przede wszystkim hołd złożony tym, którzy oddali swoje życie za to, byśmy dzisiaj mogli żyć
w wolnej Polsce.

Zapraszamy do galerii zdjęć z koncertu pod adresem: https://photos.app.goo.gl/oj2qPD31eInw0JUt1

Oprac. Barbara Węglarz

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved