foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

746.jpgKlasy III i IV SP wybrały się 3 listopada na wycieczkę do Rzeszowa. Uczniowie i ich nauczyciele byli gośćmi w Czytelni Głównej Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rzeszowie. Tu przygotowano dla nas cykl lekcji bibliotecznych. Dzieci miały okazję zapoznać się z historią pisma i książki. Ze zbiorów biblioteki udostępniono starodruki oraz egzemplarze tekstów spisanych na glinianych tabliczkach, papirusie oraz pergaminie, tak więc mogły na własne oczy zobaczyć je a nawet dotknąć. Przekonały się, jak pracochłonne było wykonanie książki przed powstaniem i rozwojem druku. Bibliotekarze zaprezentowali także książki nowoczesne i nietypowe zarówno w formie, jak i w przekazie. Nie brakowało wśród przygotowanych egzemplarzy książek dostosowanych do potrzeb czytelników niewidomych.

Jak bogate i wszechstronne są zbiory WiMBP  potwierdziła także  wizyta                       w magazynie biblioteki. Wśród tysięcy woluminów uczniowie poszukiwali książki, które wcześniej  wypisali na rewersy zgonie z informacjami zamieszczonymi w katalogach. Celem poszukiwań były utwory Jana Brzechwy. Zajęcia w bibliotece zakończone zostały wprowadzeniem w świat wierszy dla dzieci oraz zapoznaniem z biografią pisarza, szczególnie ciekawostkami z lat młodości. Wiadomości te były wprowadzeniem do kolejnego punktu programu. Uczniowie bowiem po lekcjach na Sokoła udali się do teatru „Maska” na spektakl Akademia pana Kleksa na podstawie powieści Jana Brzechwy.

Nasi uczniowie z niecierpliwością czekali na sceniczną adaptację lektury. W trakcie przedstawienia mieli okazję podziwiać pomysłową scenografię, rekwizyty oraz ciekawe rozwiązania sceniczne, a wśród nich dynamiczną grę aktorów. Ci ostatni nie dość, że wybornie odgrywali swoje role, to jednocześnie zgrabnie operowali lalkami, które przedstawiały poszczególne postaci. Aktorzy wyszli też poza scenę, by włączyć do zabawy młodych widzów. Spektakl pełen był momentów zaskakujących i wzruszających; obfitował            w piosenki skoczne, wesołe i refleksyjne. Wizyta w teatrze przyniosła wiele  niezapomnianych wrażeń. 

Chociaż wycieczka trwała cały dzień, to czas na niej minął wyjątkowo szybko. Dzieci opowiadały o wizycie w bibliotece i w teatrze  jeszcze wiele dni, a dostarczone emocje we wspomnieniach z pewnością będą powracały przez długie lata.

Zapraszamy do galerii zdjęć z wycieczki: https://photos.app.goo.gl/gH5Qq3y68uFPGCrT2

                                                                                                    Agnieszka Wilk

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved