foto1
foto1
foto1
foto1
foto1
Jesteśmy szkołą, która wspiera wszechstronny rozwój ucznia, rozbudza i rozwija jego wrażliwość estetyczną i moralną oraz indywidualne zdolności twórcze, umacniania wiarę we własne siły i zdolność osiągania wartościowych i trudnych celów, rozwija umiejętności społeczne przez zdobywanie prawidłowych doświadczeń we współżyciu i współdziałaniu w grupie rówieśniczej.

ZS w Budach Głogowskich

Autorka książek dla dzieci Pani Renata Piątkowska w Zespole Szkół w Budach Głogowskich

26 października 2017 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich odbyło się spotkanie z autorką książek dla dzieci i młodzieży Panią Renatą Piątkowską.
W spotkaniu autorskim uczestniczyli uczniowie z klas: trzeciej, piątej i szóstej szkoły podstawowej. Autorce popularnych książek dla dzieci towarzyszyła zawodowa lektorka Pani Malwina Kożurno. Spotkanie autorskie przeprowadzone było w oparciu o treść książki „Która to Malala?” autorstwa Pani Renaty Piątkowskiej.

Pisarka opisuje autentyczne losy młodej bohaterki Malali. Pisarka podjęła niezwykle trudny temat, bo uświadamia młodym ludziom, że edukacja i chodzenie do szkoły, które dla nich jest rzeczą zupełnie naturalną, dla młodych ludzi w innych krajach może być wielkim niebezpieczeństwem. Niezwykle trudno jest zrozumieć młodym ludziom, którzy mają swobodny dostęp do wiedzy, mogą realizować się praktycznie w każdej dziecinie naukowej, mogą wybrać dowolny zawód i swobodnie poruszać się po ulicach miasta, że w Pakistanie niebezpieczeństwem jest samo wyjście z domu, a kobiety nie mają żadnych praw w państwie opanowanym przez Talibów. Malala Yousafzai to symbol walki o równe prawa dla kobiet i mężczyzn, to symbol odwagi, za którą zapłaciła wysoką cenę – wydano na nią wyrok śmierci.

Punktem wyjścia do rozmów o losach Malali było przedstawienie przez autorkę realiów panujących w Pakistanie. Zapoznanie uczniów ze zwyczajami i normami przyjętymi w tym państwie, dało obraz, z jaką rzeczywistością miała do czynienia bohaterka jej książki. Następnie pisarka opowiedziała o dzieciństwie Malali, to w jakim środowisku dorastała miało niebagatelne znaczenie w jej podejściu do życia. Powoli opowieść autorki zmierzała do momentu, w którym wydarzył się zamach na życie Malali i opisu całej lawiny zdarzeń, którą ten straszny incydent wywołał. Spotkanie to było niezwykle ważne, wartościowe, ukazujące problemy współczesnego świata, dające do myślenia. Świadomość dostępu do rzetelnej edukacji, wiedza na temat praw człowieka, w szczególności praw kobiet oraz ukazanie autorytetów, które walczą o lepsze jutro dla swoich pokoleń, to bardzo cenna lekcja. Malala pokazała, że każdy może walczyć o lepszy świat, nawet dzieci. I choć w jej przypadku ryzyko było ogromne, nie poddała się. Malala jest jedynym na świecie dzieckiem, które otrzymało nagrodę Nobla w 2014 roku. Ze spotkania z pisarką uczniowie mogli wynieść jeszcze jedną cenną lekcję, która niesie przesłanie, by doceniać wolność, równy dostęp do edukacji, z czego Malala nie mogła cieszyć się tak, jak oni. Na zakończenie tego sympatycznego spotkania można było nabyć książkę wraz z dedykacją autorki. Spotkanie z pisarką było dla naszych uczniów ciekawym przeżyciem i mamy nadzieję, że zachęci uczniów do sięgania po książki nie tylko Pani Renaty Piątkowskiej.

Oprac. Barbara Węglarz 

Zapraszamy do galerii zdjęć z tego wydarzenia: 

https://photos.app.goo.gl/sBb3CZusOmF0Tasy2

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 8519217

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

akordyka logo

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

2018 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved