ZS w Budach Głogowskich

4

IMG 0084W dniach 17-19 maja 2017 r. byliśmy na trzydniowej wycieczce w urokliwym, pełnym atrakcji Wrocławiu. Nasza przygoda z tym pięknym miastem rozpoczęła się od zwiedzenia Hali Stulecia jednej z najbardziej charakterystycznych wizytówek Wrocławia. Punktem kulminacyjnym tego dnia, było zderzenie się z pięknem ogrodów japońskich. Atmosfera jak i flora tego miejsca z pewnością urzekły każdego. Bardzo podobała nam się pergola i fontanna w parku obok iglicy. Wieczorem wróciliśmy, aby ponownie oglądać piękny pokaz fontann. Instalacja wodna jest zsynchronizowana

z ośmiuset punktami świetlnymi – światło i woda w połączeniu z muzyką składają się na widowiskowe prezentacje.

Następnego dnia odkrywaliśmy piękno i tajemnice Wrocławia już w towarzystwie przewodniczki, która ciekawie, z pasją, troszkę z humorem pokazała nam jako zabytkowe miasto na pograniczu trzech kultur, jako Stolicę Dolnego Śląska, „Wenecję Północy” pełną zabytków i atrakcji. Nasza przewodniczka odkrywała przed nami uroki miasta, poprowadziła naszą grupę uliczkami pełnymi uroczych zakątków, opowiedziała o życiu i obyczajach dawnych mieszkańców, wyjaśniła historię wrocławskich krasnoludków. Mogliśmy podziwiać niezwykłe kamienice, kościoły w stylu gotyckim i barokowym i wiele innych budowli. Zwiedziliśmy najstarszą część Wrocławia – Ostrów Tumski z piękną 700 letnią katedrą Jana Chrzciciela (ciekawostką jest to, że każdej nocy ten uroczy zakątek miasta oświetlany jest przez sto trzy latarnie, które codziennie zapala i gasi jeden z ostatnich latarników w Polsce zatrudniony na etacie). Dalej był Uniwersytet Wrocławski, a w nim przepiękna Aula Leopoldina. Na Uniwersytecie zwiedziliśmy także Wieżę Matematyczną, z której podziwialiśmy z góry piękno Wrocławia. Wraz z przewodniczką udaliśmy się też na jeden z punktów widokowych znajdujących się na jednej z wież katedry Św. Jana Chrzciciela.

Przedostatnim punktem drugiego dnia programu wycieczki było zobaczenie Panoramy Racławickiej – jednego z niewielu miejsc na świecie, gdzie podziwiać można było relikt dziewiętnastowiecznej kultury masowej. Wielkie malowidło „przenosi” widza w inną rzeczywistość i inny czas. To wspaniałe arcydzieło zachwyciło nas wszystkich swą oryginalnością i wielkością kunsztu malarskiego. Warto dodać, że Panorama Racławicka to pierwsze i jedyne zachowane do dziś polskie dzieło tego rodzaju. Wieczorem wjechaliśmy na 49 piętro Sky Tower- najwyższego budynku w Polsce. Stamtąd podziwialiśmy panoramę Wrocławia. Widoki te zrobiły na nas niesamowite wrażenie.

Ostatnim punktem podróży była wizyta we wrocławskim ZOO. Zwiedzililiśmy najstarszy i największy ogród zoologiczny w Polsce, zobaczyliśmy z bliska żyrafy, hipopotamy, zebry, krokodyle, odwiedziliśmy słoniarnię, pawilon małp, ptaków oraz najnowszy obiekt ZOO – Afrykarium, prezentujący morską, słodkowodną i lądową faunę Afryki oraz przyległych mórz. Afrykarium stało się unikatowym na skalę światową kompleksem, przedstawiającym różne ekosystemy związane ze środowiskiem wodnym Afryki. W ekosystemie rafy koralowej Morza Czerwonego podziwialiśmy ponad 60 gatunków pięknych, kolorowych ryb. Korzystając z okazji i pięknej pogody uczniowie zwiedzili Pawilon Madagaskaru, Odrarium, Motylarnię, i Terrarium. Jedną z atrakcji był podwodny tunel długości ok. 200 metrów, w którym nad naszymi głowami przepływały ogromne żółwie, rekiny czy falujące płaszczki. Droga powrotna minęła bardzo przyjemnie i wesoło, upłynęła na wspólnych rozmowach, żartowaniu i oglądaniu wykonanych przez nas pamiątkowych zdjęć.

Barbara Węglarz

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved