ZS w Budach Głogowskich

4

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali już większość liter, w związku z czym śmiało mogą sięgać po książki przeznaczone do samodzielnego czytania. W szkolnej bibliotece czeka na nich wiele nowych ciekawych pięknie ilustrowanych książek. Swoimi umiejętnościami pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się w czasie uroczystości pasowania na czytelnika. Aktywnie włączyli się w zabawę, jaką zorganizowali dla nich starsi koledzy i koleżanki z klasy VI. Chętnie też odśpiewywali z nimi piosenkę, której tekst został ułożony specjalnie na tę okazję.

Kiedy już pierwszaczki zdobyły wszystkie fanty, mogły ułożyć hasło będące kluczem do drzwi biblioteki szkolnej. Wówczas mogły obejrzeć prezentację i posłuchać ciekawostek dotyczących historii książki. Następnie dzieci nauczyły się odróżniać bibliotekę od księgarni oraz zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki i sposobem obchodzenia się z książkami. Poznały proces powstawania książek: od pomysłu rodzącego się w głowie autora, przez proces drukowania i pracę introligatora. Przybyła również do dzieci Królowa- Książka. Na pamiątkę spotkania zostawiła pierwszaczkom plakat ze skierowanymi do czytelników prośbami. Uczniowie otrzymali także wielką księgę, w której zebrane zostały słowa- cytaty świadczące o dobroczynnym wpływie książek na życie człowieka.

Spotkanie podsumowało uroczyste złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas pierwszych. Królowa- Książka wręczyła dzieciom specjalnie na tę uroczystość przygotowane medale. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali także słodkości oraz pamiątkowe zakładki. Mamy nadzieję, że będą żyć w przyjaźni z książkami. Biblioteka szkolna czeka z radością na ich kolejne odwiedziny.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved