ZS w Budach Głogowskich

4

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły poznali już większość liter, w związku z czym śmiało mogą sięgać po książki przeznaczone do samodzielnego czytania. W szkolnej bibliotece czeka na nich wiele nowych ciekawych pięknie ilustrowanych książek. Swoimi umiejętnościami pierwszoklasiści mieli okazję wykazać się w czasie uroczystości pasowania na czytelnika. Aktywnie włączyli się w zabawę, jaką zorganizowali dla nich starsi koledzy i koleżanki z klasy VI. Chętnie też odśpiewywali z nimi piosenkę, której tekst został ułożony specjalnie na tę okazję.

Kiedy już pierwszaczki zdobyły wszystkie fanty, mogły ułożyć hasło będące kluczem do drzwi biblioteki szkolnej. Wówczas mogły obejrzeć prezentację i posłuchać ciekawostek dotyczących historii książki. Następnie dzieci nauczyły się odróżniać bibliotekę od księgarni oraz zapoznały się z zasadami korzystania z biblioteki i sposobem obchodzenia się z książkami. Poznały proces powstawania książek: od pomysłu rodzącego się w głowie autora, przez proces drukowania i pracę introligatora. Przybyła również do dzieci Królowa- Książka. Na pamiątkę spotkania zostawiła pierwszaczkom plakat ze skierowanymi do czytelników prośbami. Uczniowie otrzymali także wielką księgę, w której zebrane zostały słowa- cytaty świadczące o dobroczynnym wpływie książek na życie człowieka.

Spotkanie podsumowało uroczyste złożenie przyrzeczenia przez uczniów klas pierwszych. Królowa- Książka wręczyła dzieciom specjalnie na tę uroczystość przygotowane medale. Nowi czytelnicy biblioteki otrzymali także słodkości oraz pamiątkowe zakładki. Mamy nadzieję, że będą żyć w przyjaźni z książkami. Biblioteka szkolna czeka z radością na ich kolejne odwiedziny.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved