ZS w Budach Głogowskich

4

DSCN1490Dobiega końca Rok Sienkiewicza. W naszej szkole przez cały rok odbywało się szereg akcji przybliżających postać Litwosa oraz jego twórczości. Pracownicy WiMBP w Rzeszowie zaprosili nas do Czytelni Głównej, aby zaprezentować nam posiadane przez Bibliotekę najciekawsze zbiory autorstwa Sienkiewicza oraz biografie i albumy poświęcone mu. Mogliśmy obejrzeć bardzo stare woluminy, nawet z połowy XIX w. Specjalnie dla nas odszukane zostały fotografie Sienkiewicza, również te z prywatnych zbiorów jego potomków. Opowieść o pisarzu wypełniona była wieloma anegdotami, ale i tak mieliśmy dużo pytań (wzbudziły one bowiem naszą ciekawość). Przygotowane krzyżówki i quizy były atrakcyjną formą utrwalenia wiedzy. Na koniec spotkania udaliśmy się do Urzędu Marszałkowskiego, gdzie znajduje się wystawa poświęcona Sienkiewiczowi.


Tradycyjnie- pracownicy Czytelni Głównej obdarowali nas upominkami. Otrzymaliśmy zakładki.
My również przygotowaliśmy niespodziankę- podarowaliśmy własnoręcznie wykonane przez uczniów z klasy VI bombki choinkowe. W końcu święta tuż, tuż…

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved