ZS w Budach Głogowskich

4

DSCN1530Klasy IV i VI w listopadzie udały się do Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie na spektakl zatytułowany Mały Książę. Przedstawienie w ciekawej formie zaprezentowało najważniejsze przesłania utworu o tym samym tytule.
Główny bohater- Mały Książę zaprosił widzów do wspólnej podróży po odległych planetach. Spotkał na nich jednak typowych… ludzi. Rozmowa z nimi skłoniła zarówno Księcia, jak i nas- obserwatorów i słuchaczy- do refleksji, mądrych przemyśleń i spojrzenia na samych siebie i otoczenie z innej perspektywy. Świadczy o tym wyciszenie i wsłuchanie się naszych uczniów w przekaz pozbawiony gwaru, szybkiej zmiennej akcji czy żartów wywołujących gromki śmiech.

Mogliśmy delektować się ciszą, wartością i mądrością słów wypowiadanych przez Małego Księcia.
Na koniec aktorzy przygotowali dla nas niespodziankę- krótką lekcję swojego fachu. Chętni uczniowie mogli wystąpić na scenie i poćwiczyć odgrywanie słowem, mimiką i gestem różnych emocji. Prym wiódł nasz uczeń- Mateusz Rusin z kl. IV. Widać było, że czuje się na scenie jak ryba w wodzie. Kto wie- może w przyszłości zobaczymy go na deskach teatru?

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved