ZS w Budach Głogowskich

4

         Kolejny raz tradycji stało się zadość i w sali gimnastycznej Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w niedzielę 12 stycznia o godzinie 11.30 zaproszeni goście i przyjaciele naszej szkoły spotkali się, by wspólnie obejrzeć przedstawienie jasełkowe.

Strona J

        Jasełka Bożonarodzeniowe to historia wielkiej miłości. Są opowieścią o tym, jak Bóg przyszedł i zamieszkał pośród nas. Inauguracji tego spektaklu dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając zaproszonych gości, rodziców i wszystkich przyjaciół naszej szkoły.   Szkolni aktorzy z ogromnym zaangażowaniem wcielili się w swoje role, przypominając w ten sposób wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Uczniowie mieli okazję do zaprezentowania swoich zdolności artystycznych – aktorskich, muzycznych, wokalnych. W pięknej scenografii, którą przygotowała pani Małgorzata Wachek i specjalnie przygotowanych na tę okazję kostiumach, uczniowie po raz kolejny opowiedzieli historię narodzin Jezusa. Reżyserem i scenarzystą spektaklu była Pani Barbara Węglarz. Udało się połączyć talent, zapał i entuzjazm tych najmłodszych i najstarszych, co jest cennym doświadczeniem zwłaszcza dla dzieci. Tak jak w rodzinie każdy ma swoje miejsce  i jest ważny, tak i w naszej szkole każde dziecko niezależnie od wieku wnosi do szkolnej rodziny to, co ma najcenniejszego i pragnie się tym dzielić z innymi. Naszym Jasełkom towarzyszyła radość wyrażona tańcem, śpiewem, muzyką i słowem. Na scenie obowiązkowo pojawiły się osoby, które znamy ze scen biblijnych: Maryja, Józef, Herod, Trzej Królowie, pasterze i inne postacie towarzyszące narodzinom Jezusa.  Ogromne zaangażowanie młodych aktorów i czas poświęcony na próby – opłacił się. Jasełka zostały bardzo ciepło przyjęte przez publiczność i nagrodzone gromkimi brawami. Praca z młodymi aktorami, inspirowanie ich i odkrywanie talentów scenicznych, nawet  u tych, którzy na początku sami w siebie nie wierzą, jest ciężką pracą, ale dającą wiele satysfakcji.

       Tegorocznym Jasełkom towarzyszyły działania dodatkowe min.:  aukcja wytworów rękodzieła artystycznego prowadzona przez Radę Rodziców, kiermasz ciast przygotowanych przez mamy naszych uczniów.  Wszystkie fundusze uzyskane podczas tego spotkania zasiliły budżet Rady Rodziców Zespołu Szkół w Budach Głogowskich i w całości zostaną przeznaczone dla uczniów naszej szkoły. Za ogromne zaangażowanie dziękujemy serdecznie rodzicom, a w szczególności Pani Ewelinie Obacz, Pani Magdalenie Mokrzewskiej - Sarnie, Panu Tomaszowi Boskowi, Panu Krzysztofowi Pai oraz wszystkim tym, którzy poświęcili swój czas, aby nasza impreza odniosła sukces.   

Barbara Węglarz

>>>Galeria<<<

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved