ZS w Budach Głogowskich

4

   1w

   Do wzruszającego spotkania doszło 19 grudnia w Domu Dziennego Pobytu „Senior-Vigor” w Budach Głogowskich. Uczniowie klas I b i IV zaprezentowali Bożonarodzeniowy program słowno-muzyczny. Głównym celem wizyty  było budowanie więzi międzypokoleniowych również poza rodziną, rozwijanie u dzieci wrażliwości skierowanej do ludzi starszych, kształtowanie chęci pomocy innym ludziom.
   Uczniowie pięknie i z wielkim przejęciem zaprezentowali program artystyczny. Nagrodą dla młodych artystów były serdeczne uśmiechy i płynące łzy szczęścia dziadków. Oprócz miłych słów uznania dzieci otrzymały także „słodkie podziękowania” oraz zaproszenie do kolejnych odwiedzin. Na zakończenie uczniowie obdarowali podopiecznych własnoręcznie wykonanymi kartkami Bożonarodzeniowymi.
   To była dla naszych uczniów prawdziwa lekcja wychowawcza, która uczy szacunku do osób starszych i życzliwości dla drugiego człowieka. Takie spotkania przynoszą korzyść dla obu stron. Oprócz integracji pokoleniowej, starsi ludzie i osoby z różnymi niepełnosprawnościami otrzymują dużą dawkę ciepła i radości a dzieci uczą się od nich szacunku i empatii. Takie wzruszające spotkania odległych pokoleń mają tez terapeutyczną moc dla obu stron, zmieniają na lepsze, wyzwalają pozytywne emocje. To czas otwierania serca i oczu na drugiego człowieka.

Barabara Węglarz

>>>Galeria<<<

                                           
                                                                                                                                                                                                                

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved