SAVE 20191202 082748jpeg

29 listopada 2019 r. o godzinie 6.30 dzieci z klasy „0”, I b i III wraz z opiekunami p. Justyną Golema, p. Barbarą Saładiak, p. Iwoną Kaniewską, p. Beatą Pukło i  p. Łukaszem Bajkiem wybrały się do Bałtowskiego Parku Turystycznego. To mnóstwo atrakcji w jednym miejscu: Wioska Świętego Mikołaja, warsztaty zdobienia pierniczków z Elfami, Park Zimowa Kraina Lodu, Kraina Dinozaurów, Zwierzyniec i wiele innych niesamowitych miejsc…

Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko, a było naprawdę warto!

W ramach wyjazdu dzieci miały okazję odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja. Mijając bramę Wioski Świętego Mikołaja dzieci przeniosły się do świata spełnionych marzeń. Sercem tego magicznego miejsca okazała się chata Świętego Mikołaja. To tutaj oczekiwał na wszystkie dzieci Święty Mikołaj , a obok niego krzątała się Pani Śnieżynka. Dzieci radośnie zaśpiewały piosenkę Świętemu Mikołajowi, za co otrzymały oklaski i  drobny upominek od Świętego Mikołaja. Oczywiście, pamiętaliśmy o zrobieniu pamiątkowych zdjęć ze Świętym Mikołajem!

Zwiedzając Bajkową Krainę Lodu, dzieci spotkały się z Elzą i Olafem- bohaterami „Krainy Lodu”- niezwykłej produkcji Disneya. Ogromne wrażenie zrobiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego Parku. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o napotkanych na ścieżce okazach dinozaurów.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło również zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Dzieci zobaczyły tam ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Niezapomnianą rozrywką okazało się kino 5D, które dostarczyło niesamowitych wrażeń. To dopiero były emocje! Ruszające się fotele, pryskająca na widzów woda i trójwymiarowy obraz filmu sprawiły, że wszyscy mieliśmy wrażenie zmiany czasu i przestrzeni.

Po emocjach w Kinie 5D wszyscy z wielkim apetytem zajadali pyszny obiad. Na deser otrzymaliśmy jabłka i wodę mineralną. Po tym posiłku udaliśmy się do sklepików, gdzie dzieci zakupiły sobie pamiątki.

Po tak atrakcyjnym i pełnym emocji dniu- z Wycieczki do Wioski Świętego Mikołaja i Krainy Dinozaurów- zaopatrzeni w pamiątki i dobry humor, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mam nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii- podkreśliła Justyna Golema, kierownik wycieczki.

>>>Galeria<<<