ZS w Budach Głogowskich

4

SAVE 20191202 082748jpeg

29 listopada 2019 r. o godzinie 6.30 dzieci z klasy „0”, I b i III wraz z opiekunami p. Justyną Golema, p. Barbarą Saładiak, p. Iwoną Kaniewską, p. Beatą Pukło i  p. Łukaszem Bajkiem wybrały się do Bałtowskiego Parku Turystycznego. To mnóstwo atrakcji w jednym miejscu: Wioska Świętego Mikołaja, warsztaty zdobienia pierniczków z Elfami, Park Zimowa Kraina Lodu, Kraina Dinozaurów, Zwierzyniec i wiele innych niesamowitych miejsc…

Choć droga była daleka okazało się, że minęła nam bardzo szybko, a było naprawdę warto!

W ramach wyjazdu dzieci miały okazję odwiedzić Wioskę Świętego Mikołaja. Mijając bramę Wioski Świętego Mikołaja dzieci przeniosły się do świata spełnionych marzeń. Sercem tego magicznego miejsca okazała się chata Świętego Mikołaja. To tutaj oczekiwał na wszystkie dzieci Święty Mikołaj , a obok niego krzątała się Pani Śnieżynka. Dzieci radośnie zaśpiewały piosenkę Świętemu Mikołajowi, za co otrzymały oklaski i  drobny upominek od Świętego Mikołaja. Oczywiście, pamiętaliśmy o zrobieniu pamiątkowych zdjęć ze Świętym Mikołajem!

Zwiedzając Bajkową Krainę Lodu, dzieci spotkały się z Elzą i Olafem- bohaterami „Krainy Lodu”- niezwykłej produkcji Disneya. Ogromne wrażenie zrobiły naturalnej wielkości dinozaury, zrobione w skali 1:1 i rozmieszczone wzdłuż ścieżki dydaktycznej Jurajskiego Parku. Pani przewodnik z zainteresowaniem opowiadała dzieciom o napotkanych na ścieżce okazach dinozaurów.

Entuzjazm wśród dzieci wzbudziło również zwiedzanie Bałtowskiego Zwierzyńca. Dzieci zobaczyły tam ciekawe gatunki ptaków i ssaków. Niezapomnianą rozrywką okazało się kino 5D, które dostarczyło niesamowitych wrażeń. To dopiero były emocje! Ruszające się fotele, pryskająca na widzów woda i trójwymiarowy obraz filmu sprawiły, że wszyscy mieliśmy wrażenie zmiany czasu i przestrzeni.

Po emocjach w Kinie 5D wszyscy z wielkim apetytem zajadali pyszny obiad. Na deser otrzymaliśmy jabłka i wodę mineralną. Po tym posiłku udaliśmy się do sklepików, gdzie dzieci zakupiły sobie pamiątki.

Po tak atrakcyjnym i pełnym emocji dniu- z Wycieczki do Wioski Świętego Mikołaja i Krainy Dinozaurów- zaopatrzeni w pamiątki i dobry humor, szczęśliwie wróciliśmy do domu. Mam nadzieję, że dla dzieci była to nie tylko niezapomniana przygoda, ale też doskonała lekcja prehistorii- podkreśliła Justyna Golema, kierownik wycieczki.

>>>Galeria<<<

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved