kartki  Boże Narodzenie to radosny czas, w którym wszyscy składają sobie życzenia świąteczne. Jednak nie wszystkim bliskim czy rodzinie możemy złożyć życzenia osobiście. Żyjemy w dobie nowoczesnych nowinek elektronicznych, które zdawałoby się, zmienią na dobre formę składania życzeń. Ale okazuje się, że ludzie wracają do sprawdzonych i eleganckich form składania życzeń. Nawet najfajniejszy sms, mms czy e-kartka nie zastąpią tradycyjnej, papierowej kartki świątecznej. Najdroższe i najbardziej atrakcyjne kartki to te robione ręcznie, dlatego warto włożyć trochę pracy, aby sprawić radość sobie lub swoim bliskim.     

     19 i 20 listopada rodzice, nauczyciele i absolwenci Zespołu Szkół w Budach Głogowskich, przeprowadzili warsztaty kreatywnego tworzenia kartek bożonarodzeniowych. Podczas warsztatów uczestnicy sami decydowali, jak będą wyglądać ich kartki i z czego będą się składać. Pokazali, że trud włożony w samodzielne wykonanie kartki jest dodatkowym walorem dla obdarowanego i daje dużo satysfakcji wykonawcy. Uczniowie mogli zapoznać się z wieloma technikami plastycznymi oraz zainspirować do dalszej pracy w domu.
W dwudniowych międzypokoleniowych warsztatach uczestniczyło w sumie około 40 uczniów, powstało kilkadziesiąt pięknych kolorowych kartek świątecznych.         

    Warsztaty okazały się wspaniałym pomysłem na trening cierpliwości, a efektem naszej pracy były prawdziwie unikatowe dzieła sztuki. Własnoręcznie wykonane kartki świąteczne na pewno sprawia dużą przyjemność ich adresatom oraz podniosą rangę życzeń.                                                           

Barbara Węglarz

>>>Galeria<<<