ZS w Budach Głogowskich

4

DSC0415720 października 2016 roku uczniowie kl. V i VI naszej szkoły, zwiedzili najnowocześniejszą Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego. Biblioteka posiada katalog elektroniczny rejestrujący opisy książek, kartografii, audiobooków, filmów i innych dokumentów zgromadzonych w bibliotece. Prowadzi elektroniczny system wypożyczeń i zwrotów egzemplarzy. Czytelnicy mogą też korzystać z usług bibliotecznych i informacyjnych dostępnych również online w sieci internetowej. System informatyczny zapewnia użytkownikom możliwość rezerwowania egzemplarzy, zamawiania książek i innych dokumentów, sprawdzania stanu konta czytelniczego (wypożyczeń, rezerwacji, zamówień),

prolongowania egzemplarzy. Każdy z naszych uczniów miał możliwość samodzielnie wypożyczyć i zwrócić książki i inne materiały biblioteczne za pośrednictwem self checka (samoobsługowe stanowisko wypożyczeń „self check”) oraz samodzielnego zwrotu egzemplarzy (mechaniczna wrzutnia książek/trezor). Uczniowie zapoznali się z profilem zbiorów bibliotecznych, który tworzą nie tylko książki, ale także filmy, audiobooki, kartografia oraz e-booki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wędrówka pomiędzy regałami, podczas której poznano układ zbiorów na półkach oraz ciekawe kolorystyczne oznakowanie księgozbioru ułatwiające czytelnikom wyszukiwanie potrzebnych materiałów w obrębie różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie oglądnęli też wystawę podkreślającą wyjątkowość utworów Henryka Sienkiewicza, ich wymowę patriotyczną oraz umiłowanie polskiej historii przez pisarza. Dużą atrakcją było uczestnictwo w quizie poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi, laureatowi Literackiej Nagrody Nobla z 1905 roku, sprawdzającym wiedzę naszych uczniów o Henryku Sienkiewiczu. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał miły upominek w postaci pakietów zawierających materiały promujące bibliotekę. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved