ZS w Budach Głogowskich

4

DSC0415720 października 2016 roku uczniowie kl. V i VI naszej szkoły, zwiedzili najnowocześniejszą Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie przy ulicy Dąbrowskiego. Biblioteka posiada katalog elektroniczny rejestrujący opisy książek, kartografii, audiobooków, filmów i innych dokumentów zgromadzonych w bibliotece. Prowadzi elektroniczny system wypożyczeń i zwrotów egzemplarzy. Czytelnicy mogą też korzystać z usług bibliotecznych i informacyjnych dostępnych również online w sieci internetowej. System informatyczny zapewnia użytkownikom możliwość rezerwowania egzemplarzy, zamawiania książek i innych dokumentów, sprawdzania stanu konta czytelniczego (wypożyczeń, rezerwacji, zamówień),

prolongowania egzemplarzy. Każdy z naszych uczniów miał możliwość samodzielnie wypożyczyć i zwrócić książki i inne materiały biblioteczne za pośrednictwem self checka (samoobsługowe stanowisko wypożyczeń „self check”) oraz samodzielnego zwrotu egzemplarzy (mechaniczna wrzutnia książek/trezor). Uczniowie zapoznali się z profilem zbiorów bibliotecznych, który tworzą nie tylko książki, ale także filmy, audiobooki, kartografia oraz e-booki. Dużym zainteresowaniem cieszyła się wędrówka pomiędzy regałami, podczas której poznano układ zbiorów na półkach oraz ciekawe kolorystyczne oznakowanie księgozbioru ułatwiające czytelnikom wyszukiwanie potrzebnych materiałów w obrębie różnych dziedzin wiedzy. Uczniowie oglądnęli też wystawę podkreślającą wyjątkowość utworów Henryka Sienkiewicza, ich wymowę patriotyczną oraz umiłowanie polskiej historii przez pisarza. Dużą atrakcją było uczestnictwo w quizie poświęconym Henrykowi Sienkiewiczowi, laureatowi Literackiej Nagrody Nobla z 1905 roku, sprawdzającym wiedzę naszych uczniów o Henryku Sienkiewiczu. Na zakończenie każdy z uczniów otrzymał miły upominek w postaci pakietów zawierających materiały promujące bibliotekę. Spotkanie przebiegło w bardzo miłej i serdecznej atmosferze.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved