ZS w Budach Głogowskich

4

„NA NIEBIE JASNE ŚWIECI SŁOŃCE, NA DWORZE JESIEŃ W KRASIE SWEJ.

PAŹDZIERNIK ZŁOTEM DZIŚ POWITAŁ NAUCZYCIELA DZIEŃ.”

W bieżącym roku Dzień Edukacji Narodowej minął nam w rytmie jesiennych melodii. Uczniowie w prezencie dla Pani Dyrektor, swych Nauczycieli oraz Pracowników Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wystawili sztukę.

…Po wielogodzinnych katuszach w murach szkoły uczniowie, zmęczeni snują się przez park… Narzekają przy tym na swój ciężki los, jaki zgotowała im… jesień. Nagle wśród barwnych szeleszczących liści dostrzegają kasztany- rude lśniące kulki, gdzieniegdzie jeszcze kolczaste zielone „jeżyki”. Ile będzie zabawy! …Jednak radość uczniów trwa krótko. Zjawia się bowiem Pani Jesień i urażona wcześniejszymi słowami dzieci zabiera im kasztany… Te jednak nie dają za wygraną. Jesień wzywa więc na pomoc swych braci, miesiące: Wrzesień, Październik i Listopad. Stają oni w obronie Jesieni, prezentując jej niezwykłe dary: soczyste aromatyczne i zdrowe owoce i warzywa. Teraz naszym bohaterom „leci ślinka” na widok dorodnych gruch, jabłek, śliw, marchwi, buraków czy kartofli… Zrozumieli, że jesień obfituje w różnorodne dary: i te z ogrodu czy pola i te które daje szkoła, a więc wszechstronną wiedzę. Obiecują Jesieni wzorową naukę.

Przedstawienie wzbudziło wśród całej widowni wiele pozytywnych wrażeń. Wzruszyło i bawiło do łez. Było miłym prezentem dołączonym do życzeń wyrażonych słowami wierszy i piosenek.

Jak co roku uczniów do występu przygotowała pani Agnieszka Wilk. A szkolnemu chórowi akompaniowała, prowadząca chór, pani Elżbieta Kwolek.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved