ZS w Budach Głogowskich

4

„NA NIEBIE JASNE ŚWIECI SŁOŃCE, NA DWORZE JESIEŃ W KRASIE SWEJ.

PAŹDZIERNIK ZŁOTEM DZIŚ POWITAŁ NAUCZYCIELA DZIEŃ.”

W bieżącym roku Dzień Edukacji Narodowej minął nam w rytmie jesiennych melodii. Uczniowie w prezencie dla Pani Dyrektor, swych Nauczycieli oraz Pracowników Zespołu Szkół w Budach Głogowskich wystawili sztukę.

…Po wielogodzinnych katuszach w murach szkoły uczniowie, zmęczeni snują się przez park… Narzekają przy tym na swój ciężki los, jaki zgotowała im… jesień. Nagle wśród barwnych szeleszczących liści dostrzegają kasztany- rude lśniące kulki, gdzieniegdzie jeszcze kolczaste zielone „jeżyki”. Ile będzie zabawy! …Jednak radość uczniów trwa krótko. Zjawia się bowiem Pani Jesień i urażona wcześniejszymi słowami dzieci zabiera im kasztany… Te jednak nie dają za wygraną. Jesień wzywa więc na pomoc swych braci, miesiące: Wrzesień, Październik i Listopad. Stają oni w obronie Jesieni, prezentując jej niezwykłe dary: soczyste aromatyczne i zdrowe owoce i warzywa. Teraz naszym bohaterom „leci ślinka” na widok dorodnych gruch, jabłek, śliw, marchwi, buraków czy kartofli… Zrozumieli, że jesień obfituje w różnorodne dary: i te z ogrodu czy pola i te które daje szkoła, a więc wszechstronną wiedzę. Obiecują Jesieni wzorową naukę.

Przedstawienie wzbudziło wśród całej widowni wiele pozytywnych wrażeń. Wzruszyło i bawiło do łez. Było miłym prezentem dołączonym do życzeń wyrażonych słowami wierszy i piosenek.

Jak co roku uczniów do występu przygotowała pani Agnieszka Wilk. A szkolnemu chórowi akompaniowała, prowadząca chór, pani Elżbieta Kwolek.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved