ZS w Budach Głogowskich

4

DSC 029129 IX obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Z tej okazji uczniowie klas IV-VI SP oraz I-III Gim. zaprezentowali elementy językowe i kulturowe sześciu krajów europejskich: Niemiec, Hiszpanii, Włoch, Wielkiej Brytanii, Polski oraz Francji. Uczniowie wykonali piękne tańce, piosenki. Nie zabrakło również łamańców językowych, quizów oraz ciekawostek kulturoznawczych.   
Dzieci ozdobiły korytarze flagami i plakatami, można było również zobaczyć piękne stroje, typowe dla poszczególnych państw. A miłym dopełnieniem okazały się smaczne potrawy przygotowane przez uczniów i ich rodziców.


Uroczystość uświetniło spotkanie z poliglotą – Tomaszem Halaburdą.
Pan Tomasz opowiadał jak udało mu się w tak młodym wieku opanować kilka języków obcych. Wszyscy uczniowie z zainteresowaniem słuchali jego prelekcji.
Uroczystość ta miała na celu nie tylko zachęcanie do nauki języków obcych. Była również   doskonałą okazją do integracji społeczności uczniowskiej, ponieważ w jej przygotowanie angażowali się wszyscy uczniowie poszczególnych klas. Pokazali, że można się wspaniale i kulturalnie ze sobą bawić i zarazem uczyć się od siebie.

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved