ZS w Budach Głogowskich

4


64817763_680937035668142_7765506136245010432_n.jpgW dniu 14 czerwca 2019 r. w auli Pałacu Czartoryskich w Lublinie miało miejsce uroczyste wręczenie nagród laureatom III Międzynarodowego Konkursu Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, którego organizatorami byli: Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji w Lublinie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Centrum Ucrainicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego. Uroczystość odbyła się podczas II Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej pod hasłem „GRÓD, CO SEMPER BYŁ FIDELIS” oraz Międzynarodowej Konferencji Naukowej poświęconej 100-leciu połączenia Lwowa z Odrodzoną Polską „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918-1939)”.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o wielokulturowości Kresów  i ich roli 
w historii państwa polskiego, budowanie świadomości na temat udziału Kresów i Kresowiaków 
w rozwoju historii i kultury polskiej oraz kształtowane umiejętności korzystania z różnych rodzajów źródeł historycznych. 

Julia Krasoń, uczennica 8 kl. Zespołu Szkół w Budach Głogowskich zdobyła w konkursie I miejsce 
w kategorii „Geografia Kresów”. Pod kierunkiem pani Katarzyny Dziedzic przygotowała pracę konkursową w formie prezentacji pt. „ Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość – miejsca, które warto odwiedzić”. Warto nadmienić, że II miejsce zajęła uczennica z Warszaw, zaś III z Grodna (Białoruś).

Na Kongresie spośród wielu zaproszonych gości ze świata nauki był również Pan Stanisław Srokowski – autor opowiadania „Nienawiść” na którego kanwie, powstał w 2016 r. film pt. „Wołyń” w reżyserii Wojciecha Smarzowskiego.

                                                                                                                                                              Katarzyna Dziedzic

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved