ZS w Budach Głogowskich

4

rea.pngRealizacja projektu „Wszystkie Kolory Świata” – otrzymaliśmy „Certyfikat społecznie 
odpowiedzialnej placówki” 

Zespół Szkół w Budach Głogowskich otrzymał „Certyfikat społecznie odpowiedzialnej placówki” w roku szkolnym 2018/2019 za udział w V edycji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno - Pomocowej pod patronatem UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Koordynatorem projektu była pani Justyna Golema.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” miał na celu uwrażliwić uczniów oraz Rodziców naszych wychowanków na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy 
o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF oraz rozbudzanie 
w nich wrażliwości społecznej. Ambasadorką „Dobrej Woli” UNICEF wspierającą projekt, okazała się dobrze dzieciom znana artystka - Majka Jeżowska.

W akcję zaangażowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie 
z klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami. W zimowe wieczory rodzice, 
a także dziadkowie naszych wychowanków wspólnie ze swoimi pociechami szyły, szmaciane laleczki. Każda z lalek miała swoje imię i reprezentowała inny kraj. Były wśród nich: Indianki, Japonki, Afrykanki, Polka, a nawet Góralka. Pojawiła się też lalka przedstawiająca Kena, która sprzedana została najdrożej, bo aż za 50 złotych. Jedna szczepionka kosztuje 10 złotych, a ta jedna laleczka pomogła ocalić 5 małych Afrykańczyków.

Aukcja laleczek - poprzedzona wystawą na korytarzu szkolnym - wzbudziła ogromne zainteresowanie, a grono pedagogiczne i rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich dowiedli, że mają wielkie serca. Zebraliśmy 
210 złotych, które zostały wpłacone na konto organizacji UNICEF. Udział 
w tym projekcie przyczynił się do zwiększenia świadomości uczniów oraz środowiska lokalnego na temat sytuacji dzieci w państwach rozwijających się.

Akcja „Wszystkie Kolory Świata” trwająca już od pięciu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli w całej Polsce. Zebrane środki pieniężne przekazywane są na zakup szczepionek dla dzieci mieszkających 
w  Sudanie Południowym, Czadzie, Angoli i Sierra Leone. 

Justyna Golema, koordynator projektu

rew.png

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved