ZS w Budach Głogowskich

4

rea.pngRealizacja projektu „Wszystkie Kolory Świata” – otrzymaliśmy „Certyfikat społecznie 
odpowiedzialnej placówki” 

Zespół Szkół w Budach Głogowskich otrzymał „Certyfikat społecznie odpowiedzialnej placówki” w roku szkolnym 2018/2019 za udział w V edycji Ogólnopolskiej Kampanii Edukacyjno - Pomocowej pod patronatem UNICEF „Wszystkie Kolory Świata”. Koordynatorem projektu była pani Justyna Golema.

Projekt „Wszystkie Kolory Świata” miał na celu uwrażliwić uczniów oraz Rodziców naszych wychowanków na problemy i potrzeby dzieci w krajach rozwijających się. Celem projektu było przekazanie dzieciom wiedzy 
o działaniach humanitarnych prowadzonych przez UNICEF oraz rozbudzanie 
w nich wrażliwości społecznej. Ambasadorką „Dobrej Woli” UNICEF wspierającą projekt, okazała się dobrze dzieciom znana artystka - Majka Jeżowska.

W akcję zaangażowały się dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz uczniowie 
z klas I - III wraz ze swoimi wychowawcami. W zimowe wieczory rodzice, 
a także dziadkowie naszych wychowanków wspólnie ze swoimi pociechami szyły, szmaciane laleczki. Każda z lalek miała swoje imię i reprezentowała inny kraj. Były wśród nich: Indianki, Japonki, Afrykanki, Polka, a nawet Góralka. Pojawiła się też lalka przedstawiająca Kena, która sprzedana została najdrożej, bo aż za 50 złotych. Jedna szczepionka kosztuje 10 złotych, a ta jedna laleczka pomogła ocalić 5 małych Afrykańczyków.

Aukcja laleczek - poprzedzona wystawą na korytarzu szkolnym - wzbudziła ogromne zainteresowanie, a grono pedagogiczne i rodzice uczniów z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich dowiedli, że mają wielkie serca. Zebraliśmy 
210 złotych, które zostały wpłacone na konto organizacji UNICEF. Udział 
w tym projekcie przyczynił się do zwiększenia świadomości uczniów oraz środowiska lokalnego na temat sytuacji dzieci w państwach rozwijających się.

Akcja „Wszystkie Kolory Świata” trwająca już od pięciu lat cieszy się dużym zainteresowaniem wśród szkół i przedszkoli w całej Polsce. Zebrane środki pieniężne przekazywane są na zakup szczepionek dla dzieci mieszkających 
w  Sudanie Południowym, Czadzie, Angoli i Sierra Leone. 

Justyna Golema, koordynator projektu

rew.png

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved