ZS w Budach Głogowskich

4

matma.pngW związku z Jubileuszowym Rokiem Matematyki 2019, który uświetnia stulecie powstania Polskiego Towarzystwa Matematycznego, uczniowie Zespołu Szkół w Budach Głogowskich włączyli się w realizację  ogólnopolskiego projektu „Fraktal na stulecie”. Postanowiliśmy  zbudować czwarty etap konstrukcji Trójkąta Sierpińskiego. Wydarzenie miało miejsce 15 maja 2019 r. i wzięło w nim udział 81 uczniów  z klas: V, VI, VII, VIII SP i 3 Gimnazjum.   Uczniowie zostali ustawieni wg specjalnej instrukcji podanej przez Polskie Towarzystwo Matematyczne. Stali względem siebie w odległościach 80 i 70 cm 
w odpowiedniej konfiguracji tak, że z góry był widoczny kształt fraktala. 


Przed przystąpieniem do projektu  uczniowie zostali zapoznani z pojęciem fraktala oraz postacią polskiego matematyka Wacława Sierpińskiego. 
Wszyscy uczestnicy byli bardzo zadowoleni z uzyskanego efektu.
W kolejnych miesiącach 2019 roku uczniowie będą mieli możliwość udziału w kolejnych atrakcjach matematycznych związanych z obchodami Jubileuszowego Roku Matematyki. 

>>Galeria zdjęć<<

Koordynatorzy projektu:

Agnieszka Sarama

Maciej Marczydło

1i.jpg

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved