ZS w Budach Głogowskich

4

I miejsce uczennicy z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w III  Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”

W 3  czerwca 2019 r. w Lublinie został rozstrzygnięty III Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, którego organizatorami byli: Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji w Lublinie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Centrum Ucrainicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o wielokulturowości Kresów  i ich roli w historii państwa polskiego, budowanie świadomości na temat udziału Kresów i Kresowiaków w rozwoju historii i kultury polskiej oraz  kształtowane umiejętności korzystania z różnych rodzajów źródeł historycznych.

Julia Krasoń, uczennica 8 kl. Zespołu Szkół w Budach Głogowskich zdobyła w konkursie I miejsce w kategorii „Geografia Kresów”. Uczennica pod kierunkiem pani Katarzyny Dziedzic przygotowała pracę w formie prezentacji pt. „ Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość – miejsca, które warto odwiedzić”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca w Lublinie podczas Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co Semper był FIDELIS” połączonym z  Międzynarodową Konferencję Naukową „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918 – 1939)”

                                                                                                                                              Katarzyna Dziedzic

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

BIP   zsbudy.biposwiata.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

Logo Urząd Statystyczny w Rzeszowie 

baner forum przeciw depresji

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2021 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved