ZS w Budach Głogowskich

4

I miejsce uczennicy z Zespołu Szkół w Budach Głogowskich w III  Międzynarodowym Konkursie Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”

W 3  czerwca 2019 r. w Lublinie został rozstrzygnięty III Międzynarodowy Konkurs Wiedzy o Kresach „Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość”, którego organizatorami byli: Wschodnioeuropejski Instytut Nowoczesnej Edukacji w Lublinie, Instytut Pamięci i Dziedzictwa Kresowego w Lublinie oraz Centrum Ucrainicum Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego.

Konkurs miał na celu popularyzowanie wśród uczniów wiedzy o wielokulturowości Kresów  i ich roli w historii państwa polskiego, budowanie świadomości na temat udziału Kresów i Kresowiaków w rozwoju historii i kultury polskiej oraz  kształtowane umiejętności korzystania z różnych rodzajów źródeł historycznych.

Julia Krasoń, uczennica 8 kl. Zespołu Szkół w Budach Głogowskich zdobyła w konkursie I miejsce w kategorii „Geografia Kresów”. Uczennica pod kierunkiem pani Katarzyny Dziedzic przygotowała pracę w formie prezentacji pt. „ Polacy na Kresach: historia i teraźniejszość – miejsca, które warto odwiedzić”. Uroczyste wręczenie nagród odbędzie się 14 czerwca w Lublinie podczas Kongresu Środowisk Kresowych Rzeczypospolitej Polskiej „Gród, co Semper był FIDELIS” połączonym z  Międzynarodową Konferencję Naukową „Lwów w życiu II Rzeczypospolitej Polskiej (1918 – 1939)”

                                                                                                                                              Katarzyna Dziedzic

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved