ZS w Budach Głogowskich

4

20190604-085504_2.jpgObchody 30 rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Budach Głogowskich
imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru

            4 czerwca 2019 roku był dla społeczności Bud Głogowskich ważnym dniem. Obchodziliśmy w nim bowiem 30 rocznicę nadania naszej szkole imienia i sztandaru. Z naszym świętem zbiegły się inne ważne rocznice. Uczniowie Zespołu Szkół w Budach Głogowskich oraz mieszkańcy wsi spotkali się w kościele parafialnym, by uczcić trzy wspaniałe i ważne dla kraju, narodu oraz małej Ojczyzny – wsi i szkoły,  rocznice: trzydziestolecie pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, czterdziestą rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny oraz trzydziestolecie nadania szkole imienia Marii Konopnickiej oraz sztandaru. To właśnie trzydzieści lat temu uczniowie zdecydowali o wyborze autorytetu – patrona szkoły, a rodzice ufundowali sztandar i pomogli w organizacji tak doniosłego dla środowiska wydarzenia.

      Przygotowany przez panią Małgorzatę Wachek i uczniów program artystyczny opierał się na wskazaniu dzieciom i młodzieży wzorców osobowych, autorytetów, wielkich patriotów.

      W pierwszej części odnosił się do wspaniałego pasterza, przewodnika duchowego narodu Ojca Świętego Jana Pawła II i jego znamiennych słów wypowiedzianych podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, słów, które głęboko zapadły w serca Polaków i dały impuls do walki o największą, najcenniejszą i najważniejszą wartość, jaką jest wolność, a przede wszystkim  wolność Ojczyzny.

      Kolejna muzyczno-liryczna część poświęcona była patronce szkoły, wielkiej orędowniczce wolnej i sprawiedliwej Polski Marii Konopnickiej. Wsłuchując się w muzykę Fryderyka Chopina, zgromadzeni mogli zapoznać się z biografią oraz lirykami poetki. Program zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” – najpiękniejszej i najsłynniejszej przysięgi Polaków na przestrzeni dziejów.

       Po części artystycznej ks. proboszcz P. Zimny i ks. kanonik A. Bukała odprawili Mszę świętą w intencji parafian, uczniów oraz Ojczyzny. W homilii ks. proboszcz wspaniale nawiązał do czczonych rocznic, wskazując w cytowanych słowach Jana Pawła II drogowskazy dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do galeri zdjęć z tego wydarzenia: >>ZDJĘCIA<<

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved