ZS w Budach Głogowskich

4

20190604-085504_2.jpgObchody 30 rocznicy nadania Szkole Podstawowej w Budach Głogowskich
imienia Marii Konopnickiej oraz wręczenia sztandaru

            4 czerwca 2019 roku był dla społeczności Bud Głogowskich ważnym dniem. Obchodziliśmy w nim bowiem 30 rocznicę nadania naszej szkole imienia i sztandaru. Z naszym świętem zbiegły się inne ważne rocznice. Uczniowie Zespołu Szkół w Budach Głogowskich oraz mieszkańcy wsi spotkali się w kościele parafialnym, by uczcić trzy wspaniałe i ważne dla kraju, narodu oraz małej Ojczyzny – wsi i szkoły,  rocznice: trzydziestolecie pierwszych częściowo wolnych wyborów parlamentarnych w Polsce, czterdziestą rocznicę pierwszej pielgrzymki Ojca Świętego Jana Pawła II do Ojczyzny oraz trzydziestolecie nadania szkole imienia Marii Konopnickiej oraz sztandaru. To właśnie trzydzieści lat temu uczniowie zdecydowali o wyborze autorytetu – patrona szkoły, a rodzice ufundowali sztandar i pomogli w organizacji tak doniosłego dla środowiska wydarzenia.

      Przygotowany przez panią Małgorzatę Wachek i uczniów program artystyczny opierał się na wskazaniu dzieciom i młodzieży wzorców osobowych, autorytetów, wielkich patriotów.

      W pierwszej części odnosił się do wspaniałego pasterza, przewodnika duchowego narodu Ojca Świętego Jana Pawła II i jego znamiennych słów wypowiedzianych podczas pierwszej pielgrzymki do Ojczyzny, słów, które głęboko zapadły w serca Polaków i dały impuls do walki o największą, najcenniejszą i najważniejszą wartość, jaką jest wolność, a przede wszystkim  wolność Ojczyzny.

      Kolejna muzyczno-liryczna część poświęcona była patronce szkoły, wielkiej orędowniczce wolnej i sprawiedliwej Polski Marii Konopnickiej. Wsłuchując się w muzykę Fryderyka Chopina, zgromadzeni mogli zapoznać się z biografią oraz lirykami poetki. Program zakończyło wspólne odśpiewanie „Roty” – najpiękniejszej i najsłynniejszej przysięgi Polaków na przestrzeni dziejów.

       Po części artystycznej ks. proboszcz P. Zimny i ks. kanonik A. Bukała odprawili Mszę świętą w intencji parafian, uczniów oraz Ojczyzny. W homilii ks. proboszcz wspaniale nawiązał do czczonych rocznic, wskazując w cytowanych słowach Jana Pawła II drogowskazy dla przyszłych pokoleń.

Zapraszamy do galeri zdjęć z tego wydarzenia: >>ZDJĘCIA<<

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved