ZS w Budach Głogowskich

4

kl 6W  Zespole Szkół w Budach Głogowskich to nie była jedyna  akcja czytelnicza, w której uczestniczyliśmy w bieżącym roku szkolnym.  

            Przez cały rok szkolny w przedszkolu realizowany jest projekt pod hasłem „Klub czytających rodziców”, gdzie cyklicznie organizowane są zajęcia relaksacyjne, podczas których wychowawca czyta przyniesioną przez dziecko z domu, ulubioną książkę. Dzieci zachęcane są do wyrażania swoich emocji, uczuć, spostrzeżeń po wysłuchanej baśni, bajce, opowiadaniu, za pomocą prac plastycznych. Grupa przedszkolna przystąpiła również do „Międzynarodowego Projektu Rozwoju Czytelnictwa i Współpracy Między Przedszkolami Mały Miś w Świecie Wielkiej Literatury”. Co piątek w ramach projektu jedno z dzieci zabiera na weekend do domu misia o imieniu Pyś i rysuje ilustrację do przeczytanej przez rodzica książki. Każdy przedszkolak ma okazję pochwalić się swoim rysunkiem na forum grupy, opowiedzieć jaką bajkę, wiersz czy też komiks poznał, a z zebranych rysunków powstał dzienniczek projektu z dziecięcymi ilustracjami i tytułami czytanych utworów.

          Następnym działaniem było zorganizowanie ,,Kącika wymiany książek”. Wypożyczanie polega na zamianie własnej książeczki dziecka na inną znajdującą się w przedszkolnej bibliotece. Głównym celem tego przedsięwzięcia jest większe zainteresowanie dzieci książką i czytaniem, dzielenie się z innymi swoimi książeczkami „być może zapomnianymi”, co wiąże się z niesieniem radości oraz rozwijaniem w dzieciach poczucia odpowiedzialności. „Kącik wymiany książek” nie tylko stał się małą biblioteczką dla przedszkolaków, ale również był zachętą dla rodziców do skorzystania z proponowanych propozycji czytelniczych dla dzieci.   Kolejnym pomysłem jest innowacja pedagogiczna, realizowana w klasie „0” „Wychowanie przez czytanie”. Głównym celem innowacji jest rozbudzanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, a pośrednio także rozwój mowy, pamięci, wyobraźni i koncentracji uwagi.  

Jednak z przyjemnością po raz pierwszy włączyliśmy się do IV ogólnopolskiej akcji bicia rekordu w czytaniu na przerwie. 8 maja 2019 roku uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji czytelniczej bicia rekordu w czytaniu na przerwie. Łącznie w akcji bicia rekordu czytania na przerwie wzięło udział 211 uczniów i 28 nauczycieli i pracowników Zespołu Szkół w Budach Głogowskich. 

 „Przerwa na czytanie”  to świetny pomysł na promocję czytelnictwa i pokazanie dzieciom, że czytanie jest ciekawe, jak również zachęcenie do częstego sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu. Nikogo nie trzeba było przekonywać do czytania. Okazało się, że jest wśród nas wielu moli książkowych, którzy tylko czekają, by wziąć do ręki książkę i poczytać.

Zdjęcia: https://photos.app.goo.gl/a6PjEb7CBPG5C1My9

                                                                                           Barbara Węglarz

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved