ZS w Budach Głogowskich

4

5.jpgWielkanocne warsztaty międzypokoleniowe 
w Zespole Szkół w Budach Głogowskich

Ważnym elementem, obok przygotowań duchowych do Świąt Wielkanocnych jest wykonywanie ozdób świątecznych. Dlatego 4 i 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich odbyły się „Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe”.    Idea warsztatów zrodziła się z pragnienia podkreślenia wagi roli, jaką    w naszym życiu odgrywają osoby innego pokolenia oraz pokazanie dzieciom, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie tych osób, nawiązać z nimi kontakt i nauczyć się od nich czegoś ciekawego.   

Było to wspólne, wartościowe i aktywne spędzenie czasu, które zdominowały warsztaty kreatywne dla trzech pokoleń, pokolenia seniorów, pokolenia rodziców  i pokolenia dzieci. Uczestnicy w świątecznej, rodzinnej scenerii spędzili popołudnie oparte o tradycję i obyczajowość.   Panie chętnie podzieliły się wiedzą w zakresie tradycji wielkanocnej i swoimi umiejętnościami. Zademonstrowały jak wykonać niezwykłe, efektowne palmy wielkanocne. Następnie dzieci pod czujnym okiem instruktorek rozwijały swoje zdolności manualne. Dzieci z ochotą i wielkim zaangażowaniem wykonywały palmy wielkanocne i ozdoby.  Celem warsztatów była popularyzacja zwyczajów i obrzędów Niedzieli Palmowej, kultywowanie tradycji wykonywania palm, rozbudzanie zainteresowań tradycją ludową wśród dzieci i młodzieży oraz integracja międzypokoleniowa.

https://photos.app.goo.gl/tBbrhz3gn33GpFmn7  

                                                                                      Barbara Węglarz 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved