ZS w Budach Głogowskich

4

5.jpgWielkanocne warsztaty międzypokoleniowe 
w Zespole Szkół w Budach Głogowskich

Ważnym elementem, obok przygotowań duchowych do Świąt Wielkanocnych jest wykonywanie ozdób świątecznych. Dlatego 4 i 5 kwietnia 2019 roku w Zespole Szkół w Budach Głogowskich odbyły się „Wielkanocne warsztaty międzypokoleniowe”.    Idea warsztatów zrodziła się z pragnienia podkreślenia wagi roli, jaką    w naszym życiu odgrywają osoby innego pokolenia oraz pokazanie dzieciom, że mogą liczyć na pomoc i wsparcie tych osób, nawiązać z nimi kontakt i nauczyć się od nich czegoś ciekawego.   

Było to wspólne, wartościowe i aktywne spędzenie czasu, które zdominowały warsztaty kreatywne dla trzech pokoleń, pokolenia seniorów, pokolenia rodziców  i pokolenia dzieci. Uczestnicy w świątecznej, rodzinnej scenerii spędzili popołudnie oparte o tradycję i obyczajowość.   Panie chętnie podzieliły się wiedzą w zakresie tradycji wielkanocnej i swoimi umiejętnościami. Zademonstrowały jak wykonać niezwykłe, efektowne palmy wielkanocne. Następnie dzieci pod czujnym okiem instruktorek rozwijały swoje zdolności manualne. Dzieci z ochotą i wielkim zaangażowaniem wykonywały palmy wielkanocne i ozdoby.  Celem warsztatów była popularyzacja zwyczajów i obrzędów Niedzieli Palmowej, kultywowanie tradycji wykonywania palm, rozbudzanie zainteresowań tradycją ludową wśród dzieci i młodzieży oraz integracja międzypokoleniowa.

https://photos.app.goo.gl/tBbrhz3gn33GpFmn7  

                                                                                      Barbara Węglarz 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved