ZS w Budach Głogowskich

4

         img-0107_7.jpgTradycją naszej szkoły są coroczne jasełka środowiskowe. Nie inaczej było w tym roku: 27 stycznia 2019 roku o godzinie 11.30 inauguracji tego wydarzenia dokonała pani dyrektor Renata Czach, witając wszystkich zaproszonych gości, wśród których nie zabrakło Księdza dyrektora Piotra Potyrały, Księdza Proboszcza Pawła Zimnego, Księdza Kanonika Antoniego Bukały, Pani Sołtys Barbary Madej. W sali gimnastycznej zebrali się również emerytowani i obecni pracownicy naszej szkoły, uczniowie i ich rodzice oraz mieszkańcy Bud Głogowskich.

         Zazwyczaj w czasie środowiskowych jasełek nauczyciele znajdują się za kulisami. Tymczasem w Zespole Szkół w Budach Głogowskich to pedagodzy pojawili się na scenie. Sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w teatr, a uczniowie i nauczyciele w wytrawnych aktorów.

         W inscenizacji udział wzięło kilkunastu aktorów, którym dystansu do siebie, poczucia humoru i świetnej pamięci można tylko pozazdrościć. Były archanioły, diabły, anioły, królowie i Święta Rodzina. Co ciekawe, mimo że jasełka opowiadały  o odwiecznej walce dobra ze złem, to inscenizacja dotyczyła naszych, współczesnych czasów. Sami wykonawcy ról zwracali uwagę na dykcję, intonację, interpretację głosową zgodną z charakterem postaci, nastrojem sceny. Większość we własnym zakresie zadbała o swój strój adekwatnie do odgrywanej roli. Tuż przed premierą odbyło się oswajanie aktorów z kostiumami oraz z rekwizytami zgodnie z ich funkcją. Aktorzy w swoich rolach wypadli perfekcyjnie.

         Jasełka w wykonaniu uczniów i nauczycieli okazały się przepięknym prezentem dla uczniów, ich rodziców, pracowników szkoły i całej społeczności Bud Głogowskich. Nauczyciele i uczniowie zawodowo wcielili się w rolę aktorów, a zgromadzona na Sali publiczność z wielkim zainteresowaniem oglądała spektakl, podziwiając aktorską grę. Przepiękne stroje oraz wspaniale dobrana oprawa muzyczna sprawiły, że wszyscy z zapartym tchem i z ogromną niecierpliwością oczekiwali kolejnych postaci, które pojawiały się na scenie. A warto podkreślić, że każda z postaci zagrana została wyjątkowo i oryginalnie.      

         Pomysłodawcą jasełek była pani Barbara Węglarz, która całość wyreżyserowała i czuwała nad wszystkim. Muzycznego wsparcia udzieliło przedszkole, uczniowie klasy I – IV oraz chór szkolny, a wspaniała dekoracja, którą wykonała pani Małgorzata Wachek, przeniosła nas w odległe czasy narodzin Chrystusa.

         Podsumowując tegoroczne jasełka, możemy tylko powiedzieć, że jesteśmy niezwykle dumni z naszych wspaniałych, utalentowanych i pełnych zapału uczniów i nauczycieli, którzy stworzyli na scenie niezwykłe aktorskie kreacje, prawdziwie profesjonalne, ale przede wszystkim radosne i piękne widowisko. Jasełka w Zespole Szkół w Budach Głogowskich przyszły już do historii, ale mówić się będzie o nich jeszcze długo.

 

Zapraszamy do galerii zdjęć z jasełek pod adresem: https://photos.app.goo.gl/QAQn1rcT8kRkBjrS6

                                                                                                      Barbara Węglarz

 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved