ZS w Budach Głogowskich

4

IMG_20190108_093232.jpgKonkurs zorganizowały panie Anna Bielenda-Lasota, Izabela Pustelak- Madej oraz Katarzyna Dziedzic w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa. Pomysłodawczyniom przedsięwzięcia przyświecały cele, takie jak: pogłębianie uczniowskiej wiedzy o życiu i twórczości Marii Konopnickiej – patronki naszej szkoły, popularyzowanie utworów poetki, uwrażliwianie wychowanków na piękno literatury polskiej, a także kształtowanie postaw patriotycznych oraz szacunku dla dziejów ojczystych. 

W konkursie wzięło udział 18 wychowanków naszej placówki. Uczniowie, którzy zadeklarowali chęć uczestnictwa w zmaganiach konkursowych, mieli za zadanie zapoznać się z biografią Marii Konopnickiej oraz utworami poetki zamieszczonymi w publikacji A czy wiesz, dziecino miła…Wybór poezji patriotycznej dla dzieci. Konkurs odbył się 3 grudnia 2018 r. Uczniowie, podzieleni na dwie kategorie wiekowe: klasy IV-VI oraz klasy VII-VIII i III gimnazjum,  
w formie pisemnej udzielali odpowiedzi na 20 pytań dotyczących życia i twórczości patronki naszej szkoły. 

Dnia 21 grudnia 2018 r. miało miejsce ogłoszenie wyników oraz uroczyste rozdanie nagród przez panią dyrektor. Wyniki prezentują się następująco:

w kategorii klas IV – VI:

 

I miejsce – Emilia Pastuła (kl. VI)

II miejsce – Gabriela Bielenda (kl.VI)

III miejsce – Justyna Mędrak (kl. V)

w kategorii klas VII-VIII i III gimnazjum:

 I miejsce – Hubert Pastuła (kl. III gimnazjum) 

II miejsce – Miłosz Sarna   (kl. VII SP) 

III miejsce – Izabela Ziemba (kl. VIII SP)  

 

            Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i przygotowanie się do konkursu. 

 


IMG_20190108_093225.jpg

 

 

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

tel. 17 789 73 80

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

Oferta firm ubezpieczeniowych na rok szkolny 2019/2020

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2019 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved