ZS w Budach Głogowskich

4

3.pngDnia 29 września wraz z uczniami klas 5, 6, 7, 8 i 3 gimnazjum wyruszyliśmy na wycieczkę do Lwowa (Ukraina). Zbiórka uczestników wycieczki była o godzinie 3:45, a 15 minut później wyruszyliśmy. Droga przebiegła pomyślnie, za wyjątkiem przejazdu przez granicę, na której staliśmy ok.6 godzin, ponieważ nasze pierwsze bramki nie było sprawne do przejazdu i pojechaliśmy na kolejne. Przez to droga nas trochę zniechęciła do dalszej wycieczki lecz byliśmy pozytywnie nastawieni. 


Naszym pierwszym punktem wycieczki był cmentarz Łyczakowski. Zobaczyliśmy tam pomniki wybitnych Polaków takich jak Maria Konopnicka. Kolejnym cmentarzem jaki zwiedziliśmy był cmentarz Orląt Lwowskich. Był to cmentarz poświęcony uczestnikom bitwy o Lwów i Małopolskę Wschodnią. Po odwiedzeniu cmentarzy udaliśmy się na obiad, a później na lwowską Starówkę, na której zobaczyliśmy pomnik Adama Mickiewicza. Przy każdym mniejszym postoju np. koło pomnika, mieliśmy czas na zrobienie zdjęć (którego efekty widać poniżej). Najładniejsze z nich udało nam się zrobić pod operą. Oniemieliśmy z wrażenia gdy weszliśmy do środka. Wszystko było wykonane na wysokim poziomie. Przypominała ona królewską komnatę. Spektakl, na który poszliśmy trwał 2 godziny, które minęły błyskawicznie. Po zakończeniu spektaklu poszliśmy na małe zakupy, które przebiegały dość powoli. Następnie wsiedliśmy do autokaru i odjechaliśmy w drogę powrotną do naszej małej Ojczyzny. Niestety, ponownie musieliśmy czekać na przekroczenie granicy. Na bramkach zabrali nam paszporty do sprawdzenia, a następnie wysłali do nas nieproszonego gościa. Była to służba celna, która przeszukała nasz autokar. Na szczęście nic nie znaleźli i mogliśmy wreszcie jechać do domu. Nasz przewidywany powrót miał być o godzinie 12 w nocy lecz z wyższych powodów do domów wróciliśmy około godziny 5 nad ranem. Naszym zdaniem wycieczka była bardzo udana i wesoło przebyta nawet po mimo kilkugodzinnego stania na granicy. J

Julia Krasoń
Gabrysia Pastuła
Klasa VIII

1.png

3.png

2.png

Kontakt

Budy Głogowskie 846

36-060 Głogów Małopolski

mail: zs_budy@glogow-mlp.pl

tel. 17 789 73 80 Szkoła

tel. 17 789 73 81 Dyrektor

tel. 17 789 73 82 Sekretariat

tel. 17 789 73 83 Pokój nauczycielski

tel. 17 789 73 85 Intendentka

tel. 17 789 73 86 Pedagog

Wpłaty za obiady

Od 1 września 2016 roku wpłat za obiady należy dokonywać wyłącznie w formie przelewu bankowego.

Numer konta:

Bank Spółdzielczy Głogów Młp. - Zespół Szkół w Budach Głogowskich

43 9159 0000 2001 0001 4759 0007

Wpłat należy dokonywać do 10-go każdego miesiąca. W tytule wpłaty należy podać: imię i nazwisko dziecka, klasę oraz miesiąc, którego dotyczy wpłata. Informacja o wysokości wpłat za dany miesiąc znajduje się na tablicy ogłoszeń.

Polecane strony

REFORMA EDUKACJI


dobra szkola logo

 

ko logo

 

men logo

 

baner zg

 

autorytety2 0 606x576

 

bezpszkola

 

akordyka logo

2020 Copyright Zespół Szkół w Budach Głogowskich Rights Reserved